Františkolázeňští měli před duelem v krajském přeboru skvělou sérii – pět vítězství v řadě a cílem nebylo nic jiného, než v sérii pokračovat.

FC Fran. Lázně 6
Citice 0
po poločase 3:0

Už od úvodu střetnutí dali domácí najevo, že se rozhodně nebudou chtít se svým soupeřem o body dělit. Jejich hra měla systém, nahrávky měly oči a hlavně velmi dobře stříleli. První tři nebezpečné střely skončily půl metru nad citickou svatyní, ale ta Bastla už našla cíl – 1:0. Druhým střelcem se stal Kříž, který netradičně hlavou po ideální přihrávce Slámy zvýšil na 2:0. Konečnou podobu dal prvnímu poločasu Eisenreich, který opět střelou z větší vzdálenosti upravil na 3:0.

Hosté toho moc nepředvedli a domácího gólmana Vachuna příliš nezaměstnali.
Také ve druhém poločase pokračovali domácí v kvalitní hře a dělali tak radost nejen svému trenérovi Kolouchovi, ale také přítomným divákům, kteří na dálku rovněž sledovali souboj o titul v nejvyšší fotbalové soutěži.

Ve druhé půli se střelecky prosadil opět Eisenreich a dvakrát přesně zamířil Lukáš Hibler. Františkolázeňští zvítězili nad svým soupeřem rozdílem dvou tříd a připsali si tak už šestou výhru v řadě. Série je o to pikantnější, že obdrželi pouze jedinou branku a ještě k tomu z pokutového kopu.

„Kluci odehráli další kvalitná utkání. Je na nich vidět, že hrají v pohodě, daří se jim obranná činnost, střílí branky a v životní formě se nachází gólman Vachun. Doufám, že jim forma vydrží do konce soutěže,“ přeje si františkolázeňský kouč Milan Kolouch, který kromě celého kolektivu pochválil a vyzdvihl roli Zdeňka Slámy v týmu. „Když nastoupí Zdeněk, odrazí se to na hře celého mužstva. Je vynikající ve hře jeden na jednoho, má výbornou hru s míčem, vynikající přihrávky, které mají oči a má výborné periferní vidění. V týmu má podobnou roli jako Pavel Horváth v mistrovské Plzni,“ uvedl po vítězném duelu franiškolázeňský trenér, který se ještě krátce vrátil k vyjádření vintířovského klubu v pátečním Deníku. „Kdyby měl Vintířov na kontě víc bodů, asi by vedení nic podobného nenapsalo. “