V chebské sportovní hale pokračovala futsalová divize skupiny C. Chebský HERD byl jednou úspěšný, FK Františkovy Lázně zvítězil dvakrát, když hlavně výhra v derby s HERDem byla cenná.

HERD Cheb 5

Rejnoci Nemanice 0

po poločase 1:0

„Začali jsme výborně. Kontrolovali jsme míč, pozorně bránili a pohybem se dostávali do šancí. Přesnější muška a šikovný brankář hostů přispěli k tomu, že nám chvíli trvalo, než jsme vstřelili první branku. Po té však přišel mírný útlum. Ztratili jsme aktivitu a tím pustili soupeře do hry. Naštěstí se to netýkalo obranné činnosti. Tam jsme byli stále bezchybní. Po změně stran jsme však začali opět výborně a s lepší muškou. Rychle jsme získali náskok a klid. Stále jsme drželi míč i hru pod kontrolou. Za celý druhý poločas se soupeř dostal asi jen dvakrát do náznaku nějakého tlaku, ale ten jsme řešili prostřídáním nebo včasnými a přesnými zákroky opět bezchybného brankáře. Dobře se předvedl nováček v týmu Kohout. Hrál už minule v Plzni a i tento zápas ukázal, že by mohl být platnou posilou,“ uvedl po duelu Libor Stejskal, vedoucí HERDu Cheb.

Branky: 17. Lávička Luboš (Nedbalý) – 1:0, 26. Lávička Lukáš (Nedbalý) – 2:0, 29. Kohout (Dlouhý) – 3:0, 29. Kohout (Nedbalý) – 4:0, 36. Lávička Luboš (Finke) – 5:0.

Karty: 1:2 Lávička Lukáš – Hromník Ivan, Hronmík Tomáš.

Rozhodčí: Novotný Josef, Vošmik Václav

HERD Cheb: Gonda Jiří – Šneberger David, Nedbalý František, Kohout Milan, Lávička Luboš, Lávička Lukáš, Dlouhý Stanislav, Finke Michal, Stejskal Libor.

FK Františkovy Lázně 4

Rejnoci Nemanice 2

po poločase 2:1

Františkovy Lázně přivítaly v důležitém utkání na domácím hřišti soupeře z dolní poloviny tabulky. I přes absenci několika hráčů a zbytečné vyloučení Hiblera za nesportovní chování zvládli utkání na výbornou a zvítězili 4:2.

Branky: Eisenreich Jindřich 2, Kratochvíl Tomáš, Kučera Jan.

FK Františkovy Lázně: Uhlík, Valdmann - Koza, Kučera, Eisenreich, Kratochvíl, Petík, Hibler

FK Františkovy Lázně 5

HERD Cheb3

po poločase 2:1

Branky: 3. Kučera – 1:0, 9. Kučera (Koza) – 2:0, 17. Lávička Luboš (Dlouhý) – 2:1, 34. Koza (Eisenreich) – 3:1, 38. Koza (Kratochvíl) – 4:1, 39. Finke – 4:2, 45. Eisenreich – 5:2, 48. Nedbalý (Finke) – 5:3.

Karty: 2:0 Kratochvíl, Petík

Rozhodčí: Novotný Josef, Vošmik Václav

FK Františkovy Lázně: Valdman Pavel – Koza Martin, Kučera Jan, Kratochvíl Tomáš, Petík Ladislav, Eisenreich Jindřich
HERD Cheb: Gonda Jiří – Šneberger David, Nedbalý František, Kohout Milan, Lávička Luboš, Lávička Lukáš, Dlouhý Stanislav, Finke Michal, Stejskal Libor.

„Začali jsme zvolna a než jsme se stačili rozkoukat, tak nám spadl míč do branky. Byla to překvapivá střela nebo spíše nahození před branku někde těsně za půlkou. Prolítlo to mezi všemi a spadlo těsně k zadní tyči. Gonda to přes hráče viděl až v poslední chvíli, tak to i pro něj bylo překvápko. Po té na nás padla deka a začalo trápení. Po zbytek zápasu jsme měli územní převahu, ale Franťáci parádně bránili. Výborně zorganizovaní nás k ničemu nepustili a každý jejich výpad byl velmi nebezpečný. Nám se asi snaha nedá upřít, ale postupná nervozita a pár chyb, které soupeř nekompromisně trestal (propadlý míč mezi rukama při střele z velkého úhlu nebo laciná ztráta míče při hře bez brankáře) nám nedovolili pomýšlet ani na vyrovnání. Při hře bez brankáře jsme si nepočínali úplně nejhůř (vynechám-li inkasovaný gól). Jeden jsme i dali, ale jednoznačně to byla především přehlídka precizní obrany soupeře,“ domnívá se Stejskal.

Spokojenější byli po zápase Františkolázeňští. „Proti kvalitnímu soupeři jsme prakticky po celý zápas bez střídání dokázali vydřít cenné vítězství a vyhrát tak i druhé letošní derby,“ řekl Martin Koza.