Sto padesát diváků vidělo dramatické utkání, ve kterém nakonec zvítězili šťastnější „kohouti“. Františkolázeňští tak po výhře i nadále vedou krajský přebor o skóre před Mariánskými Lázněmi, které zvítězily vysoko ve Staré Roli 6:0.
Úvodní minuty ostře hraného derby patřily domácím, kteří se v 16. min. po rohovém kopu ujali přesnou hlavičkou Šturma vedení 1:0.

FC Jiskra Hazlov 2

FC Fr. Lázně 3

po poločase 1:3

Ve 25. min. hosté srovnali Iterským na 1:1. Gól, který silně zaváněl ofsajdem, „kohouty“ povzbudil, a v závěru poločasu nadělili domácím do šatny hned dva slepené góly. Ve 42. min. to byl Šaliga, který dostal hosty do vedení 1:2 a o minutu později zvýšil na 1:3 Michal Iterský. Za zmínku stojí i dvě nastřelené tyče františkolázeňskými střelci.

Velký tlak domácích v úvodu druhé půle přinesl jen sérii rohových kopů. Na kontaktní gól si jejich příznivci počkali až do 56. min., kdy rychlý průnik Baara zakončil parádní střelou Beneš – 2:3.

Hazlovský tým, který měl celý druhý poločas více ze hry, se do poslední minuty marně snažil o překonání výborného gólmana Vachůna. Šance Šlesingra, Prokopce a Dočekala zůstaly nevyužity, a tak si šťastní „kohouti“ z Hazlova odvezli cenné tři body.

Ostře hraný zápas řídil hlavní rozhodčí Melničuk s asistenty Svatíkem a Hrabovským. V průběhu zápasu několikrát svými verdikty pobouřil domácí fanoušky. Za 90 minut rozdal 10 žlutých karet v poměru 6:4 a jednu červenou, kterou viděl po dvou žlutých v 51. min. domácí Belovič.

Jiskra Hazlov: Kindl, Baar, Veleman, Šturm, Bláha, Beneš, Dočekal, Belovič, Syroha, (50. Šlesingr), Prokopec, Šiman.

Františkovy Lázně: Vachůn, Hibler, Lukáč, Karafiát, Větrovec, Šaliga (85. Kolouch), Országh, Kříž, Eisenreich (69. Král), Bastl, Iterský.

Objektivní byla hodnocení trenérů. Hostující Milan Kolouch: „Začali jsme špatně, než jsme se rozkoukali, tak šel Hazlov do vedení. Posledních dvacet minut první půle jsme hráli velmi dobře. Otočili jsme skóre z 0:1 na 3:1. Druhou půli jsme byli zbytečně nervózní, nedokázali jsme se vymanit z neustálého tlaku a hrozili jsme jen z ojedinělých brejků. Ty jsme pak trestuhodně zahazovali. Domácí, kteří hráli o deseti, mě překvapili, hráli velmi dobře a vydrželi i běhat. Byl to fotbal se vším všudy, mělo to náboj.“

Domácí trenér Miroslav Švarc: „S Milanem naprosto souhlasím. Trestuhodný byl náš výpadek v závěru poločasu. Soupeř dal góly, které se jen tak nevidí. Šaliga z vápna nechytatelně hlavou pod klacek. Dostat tři góly za dvacet minut, to je na takového soupeře moc. Ve druhé půli jsme se snažili, ale nestačilo to.“