Premiéra v krajském přeboru se novému kouči Františkových Lázní Laurenci Hirtovi před domácím publikem nevydařila.

FC Fr. Lázně 0

Toužim 3

po poločase 0:2

Jeho borci prohráli s Toužimí celkem vysoko 0:3 a na své první vítězství si budou muset počkat minimálně do příštího kola. Faktem je, že františkolázeňský trenér opět neměl k dispozici kompletní kádr. Na to se však historie ptát nebude. Hosté předváděli kvalitní hru, po prvním poločase vedli o dva góly a to ještě neproměnili jeden pokutový kop.

Ve druhé půli hráli od 55. minuty domácí v deseti a soupeř je pak už k ničemu nepustil.

Zajímavostí střetnutí byly tři nařízené pokutové kopy a všechny proti domácímu celku. Hosté z nich vytěžili dva góly.

„Toužim nás jasně přehráa, byla fotbalovější a zaslouženě zvítězila. Navíc, když jsme měli na začátku druhého poločasu vyloučeného hráče, nebyla pak šance na obrat. Naopak jsme ještě jednou z pokutového kopu inkasovali. Soupeř z Toužimi předvedl dobrý výkon a určitě bude patřit k předním týmům letošního ročníku krajského přeboru,“ řekl trochu zklamaně po prohraném duelu domácí trenér Laurenc Hirt.

Na hostující lavičce vládla po utkání daleko radostnější nálada.

„S výsledkem i předvedenou hrou jsme spokojeni. Čekali jsme, že to tady ve Františkových Lázních bude těžší. Domácí nastoupili v jiné sestavě, než v které nás na jaře porazili 5:0. Z tehdejšího kádru zbylo jen několik hráčů. Je vidět, že je to mladý tým, který se ještě musí vyhrát. Františkolázeňští hráli úplně jiný fotbal, zřejmě tady dochází k nějakým změnám, nevím. Rozhodně, pokud se tým nějakým způsobem nezkonsoliduje, asi bude mít starosti. Je to první zápas, pro nás to bylo důležité vítězství, které mohlo být i výraznější. I když si domácí vytvořili nějaké šance, my jsme ještě další gólové příležitosti nevyužili. Jsme rádi, že se nám po delší době podařilo ve Františkových Lázních zvítězit,“ netajil radost z vítězství hostující kouč Marek Daněk.

Ze tří branek vstřelila Toužim dva góly z pokutového kopu. „Vždycky je to na rozhodčím. Pokud penaltu zapíská, kope se. A my jsme ze tří nařízených pokutových kopů proměnili dva,“ dodal Daněk.