Před týdnem jsme fotbalovou veřejnost seznámili se zajímavými čísly okresního fotbalového přeboru v kopané mužů po skončení podzimní části. Tentokrát se budeme věnovat okresní soutěži mužů. V té zatím po podzimní části kraluje celek TJ Trstěnice, který desetkrát zvítězil, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál.

Nejlépe střílejícím mužstvem byl tým TJ Rozvoj Trstěnice, který přezimuje na čele okresní soutěže. Jeho střelci se činili, když svým soupeřům nastříleli čtyřiasedmdesát branek, což činí průměr 5,3 branky na zápas. Druhým nejlépe střílejícím mužstvem byl Sokol Dolní Žandov B, který nastřílel dvaapadesát branek.

Nejméně střelecky potentním týmem byl poslední Spartak Odrava, jehož střelci se trefili ve čtrnácti zápasech pouze dvaadvacetkrát. Průměr 1,5 branek na utkání není rozhodně lichotivý.

Nejlepší obranu mělo vedoucí mužstvo Trstěnic, které inkasovalo čtyřiadvacet branek. Neméně úspěšnou obranou disponuje také 1. FC Krásná 2004, který obdržel o jednu branku více.

Nejhorší obranou disponuje mužstvo krčící se na konci tabulky – Spartak Odrava, které obdrželo třiasedmdesát gólů, tedy přes pět branek na jedno utkání!

Nejvíce diváků chodilo na střetnutí Sokola Dolní Žandov B – 741. Druhý největší zájem byl o tým Trstěnic, který přišlo doma a venku zhlédnout 700 příznivců.

Nejmenší divácký zájem byl o celek Spartaku Odrava, na který se přišlo podívat na domácím a venkovním hřišti 386 diváků.

Nejlepším střelcem okresní fotbalové soutěže je po podzimní části Pavel Báto z Rozvoje Trstěnice. Soupeřům nastřílel 16 branek. Druhým nejúspěšnějším kanonýrem po podzimní části je Radek Janousch z 1. FC Krásná 2004 se čtrnácti přesnými trefami. Třetí příčka se třinácti góly patří Petru Kmeťovi ze SK Křižovatka.

K nejtrestanějším hráčům patřili František Zeman z 1. FC Krásná 2004, Miroslav Košár ze Sokola Stará Voda a Petr Kmeť z SK Křižovatka – všichni obdrželi po čtyřech žlutých kartách.

Nejslušnějšími týmy se staly celky Sokol Stará Voda a Spartak Odrava.

Nejúspěšnějším mužstvem na domácí půdě byl Rozvoj Trstěnice, který ze sedmi střetnutí vyhrál všechny.

Nejlepším mužstvem na půdě soupeře byl 1. FC Krásná, který nasbíral na hřištích soupeřů ze sedmi zápasů dvanáct bodů za tři výhry, tři remízy a jednu porážku.