Součástí přípravy jsou i přátelské zápasy a jeden z nich se odehrál za sobotního dopoledního slunečného počasí také na františkolázeňském stadionu. Tam se utkala dvě mužstva, která v uplynulém ročníku hrála na zcela opačných pólech tabulky krajského přeboru. Zatímco domácí Františkolázeňští se neustále pohybovali na čele, jejich soupeř, mužstvo Jiskry Aš, měl starosti se záchranou. Také tentokrát se ukázalo, že jsou na tom zatím mnohem lépe Františkolázeňští.

FC Fr. Lázně 6
Jiskra Aš 1
po poločase 2:0


Utkání začalo s mírným zpožděním, protože se nedostavil delegovaný sudí. Naštěstí byl přítomen bývalý rozhodčí Glázer, který se chopil píšťalky.
V prvním poločase diváci neviděli příliš pohledné akce. U obou mužstev chyběla přesná přihrávka a také útočníci se nemohli pochlubit přesnou muškou. Svým zákrokem se blýskl domácí gólman Vachún, který vyrazil pokutový kop.

Za několik minut zase zatrnulo všem domácím hráčům a příznivcům, když františkolázeňskému gólmanovi prošel po nedůrazné střele kutálející se míč málem za jeho záda.
Aktivnější však byli domácí fotbalisté, kteří se v prvním poločase dostali do dvougólového vedení, které pak ještě ve druhé půli zvýraznili dalšími čtyřmi brankami.

Střelecky se na domácích gólech podíleli Lávička a Eisenreich po 2, Országh a Kříž po 1.
„Zápas byl z obou stran takový nemastný, kostrbatý. Na hráčích se zřejmě projevila únava z přípravy – chyběla přesnost. Je to však zatím jen příprava. Odehráli jsme už i několik zápasů, a tak bylo vidět, že toho kluci mají dost. Asi by bylo divné, kdyby v přípravné fázi byli hráči odpočatí. Teď nás ještě ve středu od 18.30 hodin čeká poslední přípravný zápas doma s Lipovou a ve druhém kole přeboru zajíždíme na hřiště kvalitního Sokolova,“ uvedl Milan Kolouch, trenér františkolázeňského týmu, který po vysokém vítězství nad Unionem remizoval s M. Lázněmi a se Stodem shodně 3:3.