V minulém kole přijeli Františkolázeňští ze stadionu v Habartově s prázdnou, když prohráli 1:2. A i když je v sobotu na domácím trávníku čekal kvalitnější tým z Ostrova, diváci čekali, že tentokrát budou bodovat naplno. Hrál se spíš průměrný zápas, ale domácí nakonec očekávání svých příznivců splnili.

Fr. Lázně 2

Ostrov 1

po poločase 1:0

Františkolázeňští byli po celý zápas lepším týmem a hosty téměř k ničemu vážnému nepustili. Kromě poslední desetiminutovky odehráli utkání na hostující polovině.

První šanci si vytvořil Lávička, po něm pak Kříž, ale na skóre se nic neměnilo. Až čtyřicátá minuta znamenala změnu, to se trefil placírkou po perfektní přihrávce Kříž – 1:0.

Pokud někdo čekal, že hosté vstoupí do druhé půle se snahou výsledek zvrátit, nedočkal se. Františkolázeňští byli nadále pány na hřišti, i když nepředváděli nijak oslnivý výkon, na soupeře to stačilo. Iterský trefil břevno, přesnější byl až Bastl, který poslal z trestného kopu kohouty do dvoubrankového vedení. Kosmetickou úpravu střetnutí udělal hostující Semivan, který z dobrých pětadvaceti metrů trefil šibenici – 2:1.

„Zvítězili jsme zcela zaslouženě, přesto jsme hodně kazili přihrávky a zbytečně ztráceli míče. Líbil se mi Luboš Lávička, který byl hodně aktivní, hrál s chutí a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Zápas to byl spíše průměrný, připadá mi, že je na hře vidět už končící sezona. Hráče přesto chválím za bojovnost,“ prohlásil Milan Kolouch, trenér domácího celku.