Je dobojováno. Zimní turnaj O pohár předsedy Okresního fotbalového svazu v Chebu vyhrál podle předpokladu tým Hvězda Cheb, který vedoucí pozici potvrdil také v sobotním posledním duelu s celkem Baníku Vintířov, který rozdrtil 5:0.

„První poločas jsme hráli dobře, kluci se snažili, soupeře jsme moc do ničeho nepouštěli, vedli jsme 3:0 a vytvořili si ještě další šance. Ve druhém poločase jsme prostřídali a nějak se přestalo hrát. Soupeř byl důraznější a nebezpečnější, podařilo se mu snížit na 3:1 a měl ještě další pološance. Z naší strany už nebyla taková koncentrace, možná došlo i ke ztrátě motivace, přišlo mi, že každý si pak na hřišti dělal, co chtěl. Takže spokojenost byla především s prvním poločasem.

Se soupeřem hrajeme první jarní utkání na jeho hřišti, a tak jsem rád, že jsme si mohli zahrát generálku, i když jsme nebyli zcela kompletní," konstatoval Milan Kolouch, trenér Hvězdy Cheb, který se vrátil i k celému turnaji. „Asi se očekávalo od vedoucího týmu krajského přeboru, že turnaj vyhraje, což jsme také nakonec potvrdili. Některá utkání nás prověřila víc, některá méně. Určitě bych turnaj jako pozitivum bral. I když si vzpomenu na všechna přípravná utkání, tak nejvíce nás samozřejmě prověřila juniorka Sparty.

V tomto zápase jsem byl s přístupem hráčů velmi spokojený, kluci makali na sto procent, což mi u mnohých zápasů na turnaji chybělo, s výjimkou duelu s domácím FC Cheb, kdy jsme vyhráli 5:0, kluci hráli zodpovědně a za celý zápas jsme prakticky nepustili FC Cheb nějak výrazně do hry. Takhle bych si asi nějak představoval přístup hráčů k zápasu v mistrovských utkáních," přeje si kouč.

A jak je fotbalový tým Hvězdy Cheb připravený na sezonu? „Připravení jsme, ale rád bych připomněl, že jarní část sezony bude pro nás určitě těžší než ta podzimní, a to z prostého důvodu. Vedeme tabulku a každý náš soupeř se bude chtít na Hvězdu vytáhnout a získat náš skalp. Pro kluky to bude složitější. Mohou přijít zápasy, kdy budeme prohrávat, i třeba se soupeřem, který je tabulkově slabší. Neznamená to, že když nastoupíme proti soupeři z konce tabulky, že automaticky musíme zvítězit.

V krajském přeboru může klidně desátý tým porazit prvního, protože zas tak velké rozdíly v kvalitě hráčů v krajském přeboru nejsou. Na to všechno je třeba kluky připravit a uvidíme, jak se s tím poperou. Jinak ale musím kluky pochválit za přípravu. Na těch, co pravidelně trénovali, je vidět, že jim to něco dalo a že i výkonnostně povyrostli," potvrzuje Kolouch.

Hvězda Cheb, stejně jako řada dalších týmů krajských soutěží, se během zimy snažila svůj tým posílit. Téměř stoprocentně se stane hráčem Hvězdy Cheb Michal Tuhela, který je výraznou posilou. V několika přípravných zápasech nastřílel snad patnáct branek. Je to výborný útočník, který má výběr místa k zakončení, takový typ hráče jsme potřebovali. Další dva hráči vypadají také dobře, věřím, že to dotáhneme do konce," doufá lodivod Hvězdy Cheb.