Za krásného slunečného počasí dosáhli františkolázeňští fotbalisté na první jarní vítězství v krajském přeboru. I když v prvním poločase odehráli kvalitní partii a vypracovali si několik brankových příležitostí, odcházeli do kabin po první půli jen s vedením 1:0. Druhá půle už nebyla ze strany domácích tak kvalitní, přesto dokázali přidat dvě branky a připsali si tak první jarní body.

FC Fr. Lázně 3

Kr. Poříčí 1

po poločase 1:0

Skóre otevřel Jan Hibler, když po hezké kombinační akci přehodil obloučkem hostujícího gólmana. Pak se v gólových příležitostech vystřídali Sláma a Iterský, ale branka jakoby byla pro ně zakletá. Hosté z Poříčí zahrozili jen ojediněle, domácí dál podnikali rychlé protiútoky a gólman z Poříčí se rozhodně nenudil.

Ve druhém poločase jakoby domácímu týmu došel dech, přenechal aktivitu hostům, kteří nekolikrát zahrozili. Přesto to byli domácí, kteří zvýšili své vedení, když se z trestného kopu z téměř nulového úhlu trefil přímo do branky Bastl. Gól však příliš klidu Františkolázeňským nepřinesl a po parádně trefeném trestném kopu hostujícího Šellonga byl stav 2:1 a drama mohlo pokračovat. Domácí se dál snažili, vypracovali si další brankové šance, ale ujala se až ta v poslední minutě, kdy se trefil Eisenreich.

„První poločas byl z naší strany velmi kvalitní, kdybychom vedli 5:0, nikdo by se nemohl divit. Bohužel, trefili jsme se jen jednou. Ve druhé půli jakoby klukům docházely síly, které vynaložili v první půli. Chyběla mezihra, podržení balonu a do hry se tak dostali hosté, kteří převzali iniciativu. Přesto jsme ale mohli vedení zvýšit, ale Iterský se Slámou šance nevyužili. Trefil se až v úplném závěru Eisenreich. Kluky musím zejména za první poločas pochválit za výkon proti silnému soupeři. Odehráli dobré utkání, o sto procent lepší než jaké předvedli v Aši. V zápase se ale také ukázalo, kteří hráči chodí pravidelně trénovat a kteří na tréninky chodí minimálně,“ upozornil Milan Kolouch, kouč Františkových Lázní.