Bez osmi hráčů se musel obejít františkolázeňský kouč Laurenc Hirt v přípravném střetnutí mezi domácím FC Františkovy Lázně a Novým Sedlem. Absenci nemocných a zraněných fotbalistů tak řešil i tím, že nastoupil po dlouhé době na hřiště na hrot útoku. „Moc jsem toho nenaběhal, a tak jsem vydržel celý zápas,“ přiznal františkolázeňský lodivod, který se do listiny střelců nezapsal.

FC Fr. Lázně 4

Nové Sedlo 4

po poločase 1:2

Úvod zápasu patřil domácím fotbalistům, kteří se ujali vedení Lávičkou, ale poté si dvěma hrubými chybami sami řekli nejen o vyrovnání, ale i o poločasovou porážku. „Byly to vyloženě žákovské chyby, které by se neměly stávat,“ řekl Hirt po zápase.

Ve druhém poločase se strhla gólová přestřelka, po jejímž konci ani jedno z mužstev neodešlo s výhrou. Remíza 4:4 svědčí o kvalitní útočné hře, ale zároveň o špatné obranné fázi. „To, že jsme vstřelili čtyři góly, mě samozřejmě těší, ale dostat doma čtyři góly, to by se stávat nemělo. Na obraně budeme muset ještě zapracovat,“ uvědomuje si trenér FC Františkovy Lázně.

Do střelecké listiny se za domácí tým zapsal dvěma góly Lávička, jedním Sláma a Lukáč.