Ten, kdo vydržel v mizerném počasí sledovat střetnutí dvou exdivizních týmů až do poslední minuty, nelitoval. Nekompletní Hazlov, kterému chyběli Bláha, Baar, Šturm a od 30. min. i Veleman, se celý zápas trápil. V prvním poločase hráli hosté za silné podpory větru.

FC Jiskra Hazlov 2

Spartak Chodov 2

po poločase 0:2

Měli mírnou převahu a góly Krásného a Šustra se dostali do vedení 0:2. Domácím se střelecky nedařilo, šance Komberce, Beloviče a Dočekala vychytal vynikající Tolstikov v brance Chodova. Ve 38. min. jej dokázal překonat Komberec, hostům ale pomohlo štěstí a prudkou střelu zastavila pravá tyč branky.

Obraz hry se ve druhé půli radikálně změnil, hosté byli pod neustálým tlakem. V 52. min. přehlédl rozhodčí jasnou penaltu po faulu na Prokopce, spravedlnost vzal do své levačky Dočekal, který v té samé minutě parádní střelou snížil na 1:2. Hosté se za celý druhý poločas dostali jen třikrát přes půlící čáru. Nápor domácích ale přinesl jen několik rohových kopů.

Šance Komberce, Dočekala a Beloviče s jistotou likvidoval brankář hostí, který si navíc po každém zákroku dlouhé vteřiny poležel, k odkopům se loudal rychlostí šneka, a tak si za zdržování hry vysloužil napomenutí od rozhodčího zápasu.

Zdálo se, že o výsledku utkání je rozhodnuto. Běžela poslední minuta, Tolstikov zlikvidoval šanci domácích a rozběhl se k výkopu, nadhozený míč mu vypíchl pohotový Prokopec, který obloučkem do prázdné branky srovnal na konečných 2:2. Reakce nešťastného brankáře a některých hráčů hostí pobavila jásající příznivce domácích.

Další kuriozitou zápasu byla soupiska hazlovského týmu, kterou na poslední chvíli doplnil kandidát na starostu obce, dvaačtyřicetiletý Michal Zoufalý. Na lavičce náhradníků seděl do 30. min. jen šestnáctiletý Vojtěch Strnad a pak už jen trenér Pavel Veleman, kterého Strnad vystřídal. Hlavní rozhodčí Fraško s asistenty Kobielským a Vokounem, dlouho přivíral oči nad přehnaně tvrdou hrou hostí, pro žluté karty v poměru 1:4 sáhl do kapsy až v závěru zápasu. Tou poslední nejpříjemnější kuriozitou pak byla dokopná, která začala zcela netradičně po skončení dopoledního zápasu.

Trenér domácích Pavel Veleman byl nakonec s výsledkem spokojen: „Nechápu naše výkony, dokážeme porazit silné týmy a ztrácet body s těmi nejslabšími, asi je nějak podvědomě podceňujeme. Kádr týmu musíme v zimních měsících o tři nebo čtyři hráče posílit, je nás prostě málo. Na jaře hrajeme sedmdesát procent zápasů doma, a tak se k té špičce kraje snad zase dotáhneme.“

Radim Prokopec nám prozradil, jakou měl motivaci k tak kurióznímu gólu: „Celý zápas jsem Tolstikova při výkopech pozoroval, podobnou věc jsem viděl v bundeslize a tak jsem to v poslední minutě zkusil a vyšlo to perfektně.“

FC Jiskra Hazlov: Richter, Tuček M., Veleman (30. Strnad), Šole, Šiman, Dočekal, Belovič, Šlesingr, Prokopec, Komberec.

JAROSLAV GREGOR