Další kolo Fincentrum krajského přeboru svedlo týmy Viktorie Mariánské Lázně a FC Františkovy Lázně. Při pohledu na tabulku byli domácí fotbalisté favority střetnutí, jenže spokojenější nakonec odjížděli Františkolázeňští, kteří zvítězili výrazně 4:0.

Viktoria M. Lázně 0

FC Fr. Lázně 4

po poločase 3:0

Hlavní postavou utkání byl rychlonohý Michal Iterský – autor tří branek hostujícího celku. Paradoxem bylo, že právě tento hráč neměl vůbec s mužstvem odjet, neboť měl pracovní povinnosti. Jenže lidí bylo málo, trenér Milan Kolouch dal dohromady sotva kompletní jedenáctku, a tak si Iterský službu přehodil a s týmem do Mariánských Lázní nakonec odjel. A udělal dobře.

Hosté byli od začátku střetnutí lepším celkem, mladý tým domácích jasně přehrávali a o osudu duelu rozhodli už v prvním poločase, který vyhráli 3:0.

Ve druhé části si už vedení udržovali a přidali ještě jednu branku. Domácí borci, kteří nastoupili jen se třemi zkušenými hráči (zbytek tvořili dorostenci), příliš velký odpor nekladli a vítězství zkušenému františkolázeňskému celku hodně ulehčili.

„Celé jaro jsem hrál se čtyřmi až pěti dorostenci, kteří doplnili zkušené hráče, tak to docela šlo, ale tentokrát mi chyběla většina zkušených a mladí je bohužel nedokázali nahradit. Příliš si nevěřili, hráli bez náboje a hodně odevzdaně, byla to spíš jedna velká křeč. Soupeř mě mile překvapil, hrál dobře od nohy, kombinoval. Je pravda, že jsme mu jeho hru hodně ulehčili, neboť na všechno měl dostatek času. I když mě porážka samozřejmě mrzí, těší mě snad jen to, že jsem Milanovi Kolouchovi trochu pomohl k bodovému úspěchu, neboť příliš bodů na rozdávání jeho tým nemá,“ uvedl po derby Michal Drahorád, trenér mariánskolázeňského týmu, který se před lety s koučem FC Františkovy Lázně utkával o prvoligové body.

„Když jsem před utkáním viděl soupisku mariánskolázeňského mužstva, bylo mi jasné, že zkušených hráčů tentokrát soupeř mít moc nebude a podle toho se také zápas vyvíjel. O vítězství jsme rozhodli už v prvním poločase, kdy jsme vstřelili tři krásné branky. Vítězství mě samozřejmě hodně teší, neboť tři body se počítají a každá případná ztráta nám může přinést sestupové problémy. Kluky bych chtěl pochválit. Hráli s chutí, ve druhém poločase si už jen udržovali vedení, od domácího celku jsme se už žádného tlaku nedočkali,“ komentoval duel Milan Kolouch, trenér FC Františkovy Lázně, který si vybavuje střety s Michalem Drahorádem v první lize. „Byl a stále je to vynikající fotbalista.

Vzpomínám na doby, kdy jsem ještě v dresu Unionu Cheb proti němu nastupoval v prvoligových střetnutích. Ať už nastupoval v dresu Plzně nebo pražské Slavie. Michal je stále ve výborné kondici, mladí by se od něho měli hodně co učit,“ myslí si Kolouch.