Spousta urputných soubojů, nádherných gólů bylo k vidění na Fotbalovém odpoledni pořádaném trenéry ´školičky´ a obou mužstev mladší přípravky fotbalistů Jiskry Domažlice v čele s Antonínem Vlčkem. V jeho rámci se na umělém hřišti Městského stadionu Střelnice utkaly maminky s dětmi a otcové soupeřili o penaltového krále.

Úvod Fotbalového odpoledne za nádherného slunečného počasí obstaral duel maminek s těmi nejmladšími dětmi fotbalové ´Školičky´. Na hřiště se dostali všichni její hráči, kteří se pokoušeli dobýt obranu maminek. Ty však pozorně bránily a ujaly se postupně třígólového vedení po dvou trefách Pavly Wolfové a jedné Jany Kobesové.

Malí fotbalisté Jiskry zásluhou Pavla Poláčka do poločasu snížili na 3:1 a stejný hráč ve druhé půli vsítil kontaktní gól na 3:2. Hráči ´Školičky´ se poté snažili o vyrovnání, nastřelili několikrát tyčku, ale maminky těsný náskok uhájily.

Následovala první soutěž o penaltového krále. Do branky se postavil na místo ligového gólmana Martina Ticháčka, který vzhledem k tréninku v plzeňské Viktorce nakonec nedorazil, Rudolf Špoták mladší. Toho nejvícekrát překonal Pavel Poláček starší a převzal z rukou starosty města Domažlic láhev pěnivého sektu.

Ve druhém utkání změřily síly maminky s hráči vítězného týmu okresního přeboru mladších přípravek, ´áčkem´ Jiskry Domažlice. V tomto zápase roli favorita potvrdili malí domažličtí fotbalisté, kteří sporadicky pouštěli ´mamky´ přes půlku hřiště do svého obranného pásmu. Vytvořili si řadu ´gólovek´ a dvě z nich proměnili. Po trefách Marka Volfíka a Tondy Vlčka se tak radovali z výhry 2:0.

Po skončení utkání přišla na řadu opět soutěž o penaltového krále, které se mimo jiné zúčastnil domažlický starosta Miroslav Mach. Ten dvakrát překonal divizního gólmana domažlických fotbalistů Martina Mlezivu, potřetí však ´lehce´ přestřelil branku. Z vítězství se nakonec radoval neomylný Ladislav Mrvík, bývalá opora hráčů domažlické Jiskry.

Vystřelit na brankáře Mlezivu si rovněž nenechali ujít rovněž maminky a divizní gólman musel několikrát ukázat své umění.
Do třetice se na umělé trávě střetly maminky s hráči rezervy mladší přípravky Jiskry. V tomto utkání se střídaly šance na obou stranách, góly však padaly až ve druhém poločase. Zápas skončil nakonec smírně 1:1, když za maminky vsítila nádhernou branku Andrea Dufková. Třetí soutěž o penaltového krále doprovázenou prudkým deštěm vyhrál Roman Kruml.

„Fotbalové odpoledne se opravdu vydařilo. Počasí nám až na závěrečnou třetí soutěž o penaltového krále, kdy přišel déšť, přálo. Maminky si s dětmi opravdu užily a o to hlavně šlo,“ neskrýval spokojenost hlavní organizátor Antonín Vlček.