O víkendu byl rozehrán na umělé trávě v areálu Baníku další ročník zimního fotbalového turnaje FK Baníku Sokolov. Otevíracím utkáním byl souboj dvou účastníků krajského přeboru.

VIKTORIA M. LÁZNĚ 2

BANÍK KR. POŘÍČÍ1

poločas 1:0

Dvojice útočníků Maxa – Rajchrt rozehrála míč ve středovém kruhu a již pátý ročník začal psát svoji historii. Po krátkém úvodním oťukávání zahrozilo jako první Poříčí.

Miloš Dufek rozhýbal akci, na jejímž konci se zjevil v gólové pozici Rajchrt, jenže v rozhodující chvíli mu utekl míč od nohy a bylo po naději. Vzápětí přišla rychlá protiakce, Kovář uvolnil Chvala, ale jeho prudká rána mířila těsně vedle.

Brejk dvojice baníkovců z ofsajdové hrany utnul hvizd sudího a další průnik Rajchrta do pokutového území zmařil odkopem Jakubík.

Akce střídala akci, hrálo se nahoru dolů. Více se útočilo, méně zodpovědně bránilo. Trenéři se čertili, ale přítomní diváci se bavili útočným fotbalem. K vidění byla spousta brankových příležitostí.

Po křídelní akci a centru Kafky se dral do gólové šance Jakubík, ale Hanzlíček ho tvrdým zákrokem na samotné hranici regulérnosti důrazně odzbrojil.
Ve 25. minutě už to tam padlo. Po rohovém kopu Kafky se do odraženého míče opřel Pavel Chval a prudkou ranou z vápna prostřelil vše, co stálo mezi ním a brankou, 1.0.

Dle losu domácí Viktoriáni z Mariánek ožili a vystupňovali svoji útočnou aktivitu.

Nadějnou šanci Ščasnára zmařil vyběhnutím a odkopem brankář Kiss, ale pak Viktorka předvedla další parádní útočnou akci.

Téměř neudržitelný Kafka znovu utekl zadákům Baníku, předložil míč do gólovky Kovářovi, ale ten volejem zblízka nastřelil jen tyč poříčské branky.

V první půlhodině hry byly Mariánky útočnější a evidentně nebezpečnější. V závěru první půle však převzalo iniciativu Poříčí.

Rychlá útočná akce dvojice Maxa – Šellong skončila bez úspěchu, chvíli nato byl v dobré pozici faulován Provazník. Volný přímý kop Šellonga pod břevno však zkušený brankář Šmejkal vytěsnil přes břevno na roh. Poříčí vycítilo příležitost a vytvořilo si další dvě dobré šance.

Po přesném centru Moravce vypálil Dufek nad, a po dlouhém křížném pasu Hanzlíčka zamířil tísněný Šellong zblízka vedle.

Rovněž úvod druhé půle patřil baníkovcům.

Nepřesnou rozehrávku soupeře zachytil Rajchrt, jeho oblouček však Šmejkal chytil. Krátce nato hlavičkoval Maxa, ale branku netrefil. Každý chvilku tahal pilku, a tak další minuty patřily Mariánkám.

Po rozehrávce z rohu hřiště se dostal míč ke Kafkovi, který ranou k tyči zvýšil v 55. minutě na 2:0.

Zdálo se být rozhodnuto a Viktoria to mohla záhy potvrdit. Po centru Chvala vypálil bez přípravy Ščasnár, jenže volejem zblízka přestřelil.

Vzápětí Poříčí kontrovalo. Na přesný centr Hanzlíčka zprava si naběhl Jarda Rajchrt a pohotovou ranou snížil v 62. minutě na kontaktních 1:2. Baníkovci šli za vyrovnáním, to se jim ale nepodařilo.

V 68. důrazný zákrok brankáře Šmejkala na Moravce zaváněl penaltou, ale nepískalo se. Minutu nato Rajchrt bombou zdálky rozezvučel tyč soupeřovy branky.

Závěr zápasu vyzněl pro Poříčí. Po úniku a centru Maxy Jelínek přestřelil, po přihrávce Gvizda vystřelil Rajchrt ležérně vedle.
Těsně před koncem utkání vypálil prudce, ale vedle také Moravec. Brzy nato se pískal konec.

Zajímavý, velice útočný a proto také divácky atraktivní premiérový turnajový zápas tak skončil těsnou výhrou Mariánských Lázní v poměru 2:1.
Branky: 25. Chval, 55. Kafka – 62. Rajchrt.

M. Lázně: Šmejkal – F. Drahorád, Dvořák, Bušek, Mitáš – Kafka, Jakubík, Chval, Švejda, Ščasnár, Kovář. Trenér Miroslav Zeman.
Kr. Poříčí: Kiss (46. V. Dvořák) – Hanzlíček, Správka, Gvizd, Jelínek – Moravec, M. Dufek, Provazník, Šellong – Rajchrt, Maxa. Střídal Verner. Trenéři Milana Gabrle, Miroslav Buják.

Rozhodčí: V. Štěrba – Aubrecht, Hloušek. ŽK: 0:2 (68. Šellong, 76. Správka). Diváci: 50.