Akci už třetí rok po sobě pořádá místní fotbalový kanonýr Tomáš Boháč, už první ročník v létě 2008 si návštěvníci zamilovali a od té doby ´Dvojičky´ organizačně jen vzkvétají.

Letošní ročník hostil celkem patnáct dvojic v mužské kategorii. Za urputného horka svedlo na třicet mužů boj na život a na smrt, horké boje nakonec svého vítěze našly až v šest hodin večer. Z třiceti přihlášených se po nalosování rekrutovalo patnáct dvojic, které pak soutěžily ve střelbě na branku. Vždy byli dva soutěžící v pozici brankáře a dva v pozicích střelců. Kopaly se jak přímé, tak nepřímé kopy. Spíš než o fotbalové duely šlo o dovednostní soutěž.

Nejlepším deblem se stali Láďa Kraus a Milan Hraský, na druhém místě skončili Roman Pohořelý s Romanem Kyčem a třetí příčku vybojovala dvojice Pavel Choma a Láďa Kyč.

Sportovní den ale zdaleka po hlavní soutěži nekončil. Ve druhé části hřiště už se do bojů o cenné výhry připravovali chlapci a děvčata. Po vzoru svých starších kolegů si ani oni nic nedarovali, avšak hráli fair play. Jiné už to bylo v kategorii žen/dívek, kde ve finále svedly obrovský souboj hráčky v poměru třídní učitelka – žačka, mladší nakonec vyšla z boje vítězným krokem a odnesla si vytouženou trofej.

Až kolem osmé hodiny večerní skončily bitvy a výsledek? Žádný zraněný, žádný kárně trestaný či z horka omdlený. V areálu převládala pohoda a radost z pohárů a medailí. V kategoriích děti a ženy si svou cenu odnesla každá a každý zúčastněný.

Oslavy byly bujaré, leč nekonfliktní, a tak se ti nejlepší protancovali až do samého rozbřesku. „Tome, za ´Dvojičky´ ti děkujeme a těšíme se na další ročník,“ vzkázali účastníci hlavnímu pořadateli netradičního fotbalového klání.

ANDREA KULIŠANOVÁ