Také fotbaloví fandové na Chebsku poslední roky prožívali vzestup plzeňské Viktorie. Tento reprezentant západních Čech dokázal potěšit. Po odchodu oblíbeného a úspěšného trenéra Pavla Vrby k ´nároďáku´ pozorně sledovali, jak si Viktorka vede. A ta v pondělí odvolala jeho nástupce Dušana Uhrina mladšího. Tento krok se nemohl obejít bez komentářů. Třeba prezident FK Hvězda Cheb Vladimír Hána neskrýval své přesvědčení, že vše byla jenom taková zástěrka.

„Já osobně jsem hned po odchodu Pavla Vrby z Plzně říkal, že se nedá nahradit," uvedl například paralympijský sledge hokejový reprezentant Miroslav Hrbek z Chebu. „Jeho práce byla dlouholetá, kdy v podstatě z neznámých hráčů kolem Pavla Horváta s minimálním rozpočtem (vzhledem k evropským klubům) udělal evropský tým, který překvapoval všechny odborníky," dodal Hrbek, který ještě doplnil, že Dušana Uhrina mladšího nikdy moc ´nemusel´.

„A tak můj názor byl, že Plzeň zazdí. To se podle mne stalo… Změnil styl hry, opory posadil na lavičku a chtěl dokázat, že on je tam jediný pán. Proto s jeho odvoláním souhlasím, pro Viktorku nebyl žádným přínosem," neskrýval.

Slavnější z Uhrinů populární trenér Dušan Uhrin starší se pro Chebský deník také vyjádřil. „Podle mne to bylo trochu unáhlené a předčasné. Třeba Víťu Lavičku ve Spartě po neúspěchu v poháru se švédským Malmö podrželi. Toho se syn v Plzni po výbuchu s Ploještí nedočkal," řekl trenér, který ve Františkových Lázních provozuje sanatorium Mariot. Jeho jméno vybral podle hotelu, kde bydlela fotbalová reprezentace během pro Čechy úspěšného Eura 1996 v Anglii. „Paradoxně Dušana odvolali po ligovém vítězství 4:0," pousmál se. „Vím, že syn si vždy dokázal stát za svými názory, a tak se asi trochu dostal do sporů s lidmi z managementu Viktorky."

Vladimír Hána, trenér v tanečním sportu, taneční mistr a prezident Fotbalového klubu Hvězda Chebu, neskrýval své přesvědčení, že vše byla jenom taková zástěrka. „Na někoho se to svést musí a nejlepší je to na trenéra," řekl. „Nevíme přesně, co se tam děje a v jaké pohodě jsou funkcionáři mezi sebou. Třeba se jim to hodilo? Kdo může za výsledek? Již mnoho let takové věci sleduji. Když je úspěch, tak se za něj zasloužil celý kolektiv nebo jenom mužstvo. Když je neúspěch, tak za to vždy může jednotlivec. Nejčastěji trenér. Sledujete to v českém fotbale taky?"