Na poslední zápas hazlovského týmu v domácím prostředí se přišlo podívat 65 diváků. Žádný galakoncert na rozloučenou ale ti nejvěrnější fandové třetího celku krajského přeboru neviděli.

FC Jiskra Hazlov 1

Baník Habartov 0

po poločase 0:0


Hazlov nastoupil bez velkých opor Šimana a Beloviče, což se na předváděné hře až nečekaně silně projevilo. Příjemně překvapil šestnáctiletý odchovanec Lukáš Mondek, který v průběhu celého zápasu podával solidní výkon. Smutný pohled byl na hazlovskou lavičku, kterou zahřívala jen statná postava trenéra Miroslava Švarce.

Nudný průběh prvního poločasu oživily jen střely Dočekala, které dvakrát těsně minuly branku, tu třetí vyrazil golman hostí po parádním zákroku na roh.

Druhou půli zahájil domácí tým obrovským náporem, hrálo se jen na jednu branku, gól ale ne a ne padnout. Vynikající výkon podával habartovský brankář Richter, který zlikvidoval velké šance, Beneše a Dočekala. Šturm pálil vysoko nad, kýžený úspěch nepřinesly ani dva trestné kopy z hranice šestnáctky. Bez šancí zůstala i série rohových kopů.

O zasloužené vítězství domácího celku se nakonec v 70. minutě postaral Radim Prokopec, který prudkou hlavičkou překonal Richtra a Hazlov vedl 1:0.
Místo strhujícího závěru, se pak diváci dočkali jen pokračování fotbalové selanky z prvního poločasu. Útočné snažení domácích zcela ustalo a hosté převzali neškodnou iniciativu. Přesto se v závěru zápasu do jedné šance dostali a jen dík výbornému zákroku brankáře Kindla zůstaly nakonec body doma. Do podprůměrné úrovně zápasu plně zapadl i výkon rozhodčího Vokouna, který se s asistenty Fraškem a Buškem dopustil několika sporných verdiktů.

FC Jiskra Hazlov : Kindl Jiří – Baar Martin, Beneš Petr, Veleman Pavel, Bláha David, Beneš Jan, Dočekal Miroslav, Mondek Lukáš, Šlesingr Stanislav, Prokopec Radim a Šturm Dušan.

Po utkání byl hostující trenér Josef Bufka hodně zklamaný: „První půli jsme domácí k ničemu nepustili a hráli jsme to, co jsme chtěli. V úvodu druhého poločasu nás pak domácí převálcovali. Když se zdálo, že jsme ten tlak přestáli, přišel kiks v obraně a bylo rozhodnuto. Výsledek mě mrzí, bodík z Hazlova by nám moc pomohl.“

Mírně rozladěný trenér domácích Miroslav Švarc byl s konečným výsledkem na výsost spokojen: „Soupeř nás nečekaně potrápil. První půli jsme prakticky odchodili a ve druhé pak hráli jen dvacet pět minut, ve kterých jsme neproměnili několik šancí. Proč jsme po vedoucím gólu přestali hrát a až do konce zápasu se jen báli o výsledek, to jsem do teďka nepochopil. Nebýt Kindla, který soupeři v závěru zmařil tutovku, tak jsem měl po radosti. Takhle jsme snad s výjimkou zápasu s Unionem na tři body ještě nenadřeli.“

A protože františkolázeňští fotbalisté (referát a zajímavosti z utkání Františkovy Lázně – Stará Role přineseme v zítřejším vydání – pozn. red.) nevyužili v sobotním střetnutí se Starou Rolí domácí prostředí a prohráli vysoko 1:4, vyhoupli se fotbalisté Jiskry Hazlov na druhou příčku krajského přeboru.

JAROSLAV GREGOR