„Na turnaji se představily čtyři týmy, Konstantinovy Lázně, Horní Slavkov, Teplá a Pozdní sběr,“ připomněl úvodem účastníky turnaje hlavní pořadatel Rudolf Káva, který turnaj uspořádal ve spolupráci s městem a TJ Sokol Teplá.

„Hrálo se systémem jednou každý s každým, s hrací dobou pětačtyřicet minut,“ podotkl k hracímu systému pořadatel. A i počasí turnaji přálo, když ho doprovázely tropické teploty, se kterými se všechny týmy úspěšně popraly. „Zaslouží si velký respekt,“ chválil nasazení hráčů i přes vedro, které v Teplé panovalo.

Filip Němec (ve žlutém), útočník TJ Karlovy Vary-Dvory.
Šli jsme si za tím celý půlrok, říká k triumfu I. A třídě kanonýr Dvorů Němec

Navíc se mohl turnaj pochlubit hvězdným obsazením. Doslova. „V posledním utkání se v dresu Teplé po dlouhé době sešli na hřišti vedle sebe dva hráči z kádru bývalého prvoligového týmu FK Chmel Blšany Pavel Devátý a Jan Sýkora,“ prozradil Káva dvě fotbalové legendy, které se na turnaji představily.

Nakonec se z celkového triumfu radovali hráči Konstantinových Lázní, kteří dosáhli stejně jako druhá Teplá na sedm bodů i sedm vstřelených branek. Nakonec rozhodla o prvenství jediná obdržená branka, když Teplá inkasovala dvakrát. Bronz si připsali na konto zkušení fotbalisté v trikotu Horního Slavkova a turnajové brambory zbyly na Pozdní sběr. Celý turnaj s přehledem odřídila rodinná dvojice Jindřich a Veronika Lhotkovi.

Šestadvacetkrát se během sezony v krajském přeboru radoval se svými spoluhráči ze vstřelené branky vintířovský útočný hrot Milan Havel (číslo 11), když navíc opanoval tabulku kanonýrů soutěže a po zásluze dosáhl na korunku pro nejlepšího střelce.
Víme, že bychom měli v divizi problémy, je to moc velký skok, míní snajpr Havel

„Hráči všech týmů prokázali, že ještě fotbal nezapomněli a že ho mají stále rádi,“ uznal fotbalový um všech zúčastněných Káva.

V rámci slavnostního vyhlášení pak byl místostarostou města Teplé Martinem Klepalem odměněn nejlepší hráč turnaje, kterým se stal Iurii Kulyk z Pozdního sběru. Ocenění pro nejlepšího brankáře si převzal gólman Teplé Jiří Cocula a trofej pro nejlepšího kanonýra si vystřílel František Vacata z Konstantinových Lázní.

„Na turnaji byl přítomen i nejstarší fanoušek a bývalý hráč Teplé, brzy čtyřiadevadesátiletý Josef Vyskočil,“ narážel Káva na vzácnou návštěvu během turnaje. „Pro hráče a hosty byl k dispozici, jako vždy, po celý den skvěle připravený raut. Turnaj sklidil velké ovace, a to nejen od hráčů, ale i fanoušků, díky patří všem, co se nějakým způsobem podíleli na pořádání turnaje, zaslouží si velké poděkování za svoji vstřícnost,“ vzkazuje závěrem poděkování pořadatel turnaje.

Výsledkový servis:
Teplá – Konstantinovy Lázně 0:0, Horní Slavkov 2:0, – Pozdní sběr 5:2; Konstantinovy Lázně – Horní Slavkov 4:1, Pozdní sběr 3:0; Horní Slavkov – Pozdní sběr 2:2.
Konečné pořadí: 1. Konstantinovy Lázně, 2. Teplá, 3. Horní Slavkov, 4. Pozdní sběr.