Již v úvodu baníkovci přichystali Viktorii pořádný šok, když si vytvořili během první dvacetiminutovky dvoubrankový náskok. „Zaspali jsme prvních dvacet minut. Nevím, jestli jsme soupeře podcenili, ale takto se hrát nedá. Navíc jsme udělali dvě chyby a dostali dva góly. Až poté nám vše došlo a fotbalově jsme se probudili a začali hrát svou hru. Sice jsme si vytvořili dvě šance, ale ty jsme brankově zužitkovat nedokázali, navíc soupeř velmi dobře bránil,“ ohlédl se za prvním poločasem mariánskolázeňský trenér Stanislav Purkart.

Po změně stran už to byla ze strany Viktorie jiná fotbalová káva. Hráči z lázní si vytvořili převahu, kterou využili ke vstřelení kontaktní branky Drahorádem. Jenže poté přišla na pořad hrubice gólmana Jacko-Lysáka a Sokolov opět vedl o dvě branky. Posledním úspěšným střelcem zápasu pak byl domácí Lukáš, který tak podtrhl prohru svého týmu v poměru 2:3. „Ve druhém poločase jsme začali využívat krajní záložníky a útočný hrot a tím jsme si vytvářeli šance, jenže soupeři velmi dobře zachytal brankář, na druhou stranu nám zase chybělo více klidu v koncovce. Navíc jsme dvakrát nastřelili tyčku. Na obrat to určitě bylo, ale bohužel nás zradila zmiňovaná koncovka,“ smutně poznamenal ke druhému poločasu, ve kterém byli viktoriáni lepším týmem, Purkart.

V předposledním přípravném utkání se tak Mariánské Lázně na vítěznou vlnu nenaladily. „S prvním poločasem určitě nejsem spokojen. Ten druhý už byl z naší strany o poznání lepší, je jen škoda, že jsme nedokázali proměnit gólové šance, jelikož si myslím, že by výsledek byl jiný,“ míní závěrem Purkart.

Viktoriány pak čeká o víkendu závěrečné přípravné utkání na hřišti soupeře, ve kterém se utkají v rámci krajského derby s týmem ostrovského FK v sobotu 3. března od 13.30 hodin.

FC Viktoria Mariánské Lázně – FK Baník Sokolov U19 2:3 (0:2). Branky Viktorie: Drahorád Michal, Lukáš Martin.
FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Kafka, Grambal, Drahorád, Lukáš – Lattisch, Dubský, Cinkanič, Sadílek, Štěpán – Holub (stř. Jacko-Lysák, Pěček, Lopata, Kabelák, Nedbalý). Trenér: Stanislav Purkart.