Krajská fotbalová soutěž 1. A třídy je letos okořeněná přírůstkem dvou týmů chebského regionu – Jiskry Aš a Drmoulu, které v uplynulé sezoně sestoupily z krajského přeboru. Na diváky tak čeká dvojnásobná porce derby. První kolo však žádné nenabídlo a úvod vyšel jen týmu FC Cheb, který zvítězil 2:1 v Habartově.

Jiskra Aš, posílená o několik hráčů z Hazlova, prohrála ostudně s Lomnicí 0:4 (k oběma zápasům se ještě v průběhu týdne podrobně vrátíme – pozn. redakce) a Lipová prohrála na domácím trávníku 2:3 s mužstvem Dalovic.

Lipovský trenér Jindřich Rada byl po zápase hodně rozladěný a zklamaný.

„Zápas jsme si prohráli vlastními chybami v zadních řadách. Soupeř rozhodně nebyl lepší. Přitom jsme začali dobře a vedli jsme 1:0. Pak však dvě individální chyby našich zadáků potrestali Habartovští dvěma góly a když ještě všem utekl hostující hráč a zvýšil na 1:3, čekal nás ve druhém poločase těžký úkol. Vyrovnat ani obrátit stav se nám nepodařilo, vždyť jsme druhý kontaktní gól vstřelili až tři minuty před koncem. Je to škoda. Hráli jsme doma a tam se musí vyhrávat. Soutěž bude hodně vyrovnaná a v domácích zápasech nesmíme body ztrácet,“ ví své lipovský trenér.