Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.

22.10.2017

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.Foto: Deník / VAIZ Zdeněk

Trenér Viktorie Pavel Vrba opět protočil sestavu – oproti zápasu s Luganem udělal sedm změn. Tou největší byl návrat Davida Limberského, který nastoupil poprvé po měsíci po zlomenině v obličeji v zápasu v Mladé Boleslavi. Zkušený zadák nastoupil se speciální ochranou maskou na obličeji.

Plzni chvíli trvalo, než její střelci vypilovali mušku, ale pak už to začalo létat. Gól Krmenčíka v 18. minutě kvůli ofsajdu ještě neplatil, ale po půlhodině hry se už nejlepší ligový střelec trefil, když udělal kličku i brankáři Melichárkovi a otevřel skóre. Viktoria rychle kombinovala, soupeř nestíhal. Po dvou krásných akcích přidali další dvě branky Hořava s Kopicem. Navic měl dvě velké šance Kolář. Viktoria svého soupeře drtila.

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.

V úvodu druhé půle mohlo Brno snížit, po chybné Kozáčikově rozehrávce měl na kopačce gól Lutonský, ale gólman Viktorie svoji chybu napravil a jeho střelu výborným zákrokem vyrazil na roh. Viktoria měla i nadále převahu. Čtvrtý gól mohl přidat svému bývalému klubu střídající Řezníček, ale Melichárek jeho střelu po sólovém úniku zneškodnil. Další gól už téměř deset tisíc diváků v Doosan Areně nevidělo.

Hlasy po utkání Viktoria Plzeň - Brno
Pavel Vrba (trenér Viktorie): Začátek byl opatrný, druhá část prvního poločasu ale byla z naší strany velmi dobrá a rozhodla zápas. Mrzí mne, že jsme ve druhé půli mohli skóre navýšit, ale šance jsme nevyřešili dobře. Celkově jsme ale dobře kombinovali a zaslouženě vyhráli. Co se týká startu Davida Limberského, David trénoval už bez úlev, zvykal si na masku, která ho určitým způsobem limituje. Chtěli jsme ho nasadit až v zápase v Karviné, ale podle mne to bylo správné rozhodnutí. David mužstvu opět pomohl, je to pro nás velmi důležitý hráč.“

Roman Pivarník (trenér Plzně): Po fotbalové stránce se Plzni nemůžeme rovnat, ale chtěli jsme ji víc potrápit. V první půli jsme soupeři jeho úlohu favorita usnadnili svými chybami. Závěr první půle jsme nezvládli. Měli jsme obrovský respekt, báli jsme se hrát, kazili jsme a dostávali se pod tlak. Ve druhé půli už to bylo lepší, zvedli jsme se a měli jsme i šance, bohužel jsme je neproměnili. Na druhou stranu jsme opět Plzeň pouštěli do šanci a bylo naše štěstí, že už nedal další gól. Když fanoušci skandovali moje jméno, moc mě to potěšilo. V Plzni jsou vynikající diváci.“

David Limberský (obránce Viktorie): „Výhra se lehce nerodila. Prvních pětadvacet minut bylo hodně vyrovnaných, úvodní gól nás pak nakopl. Do poločasu jsme dali další dvě branky a stav 3:0 už nás uklidnil. Ve druhém poločase jsme měli hodně brejkových situací, ale nedotáhli jsme je do konce. Škoda, že jsme nepřidali další gól, ale jsme samozřejmě spokojen.“

Střelec druhého gólu Tomáš Hořava: „Brno nehrálo špatně, mělo nadějné střely z dálky. Potom se nám povedlo rozhýbat jejich obranu a byla jen otázka času, kdy to tam padne. Chtěli jsme navázat na formu v lize a jsem rád, že se nám to povedlo a trochu jsme dali zapomenout na čtvrteční zápas s Luganem. Série výher je úžasná a chceme v ní co nejdéle pokračovat. Náskok je veliký, což je pro nás jenom dobře, na druhou stranu ještě zbývá devatenáct kol do konce. Určitě nehodláme nic slavit předem.“

Střelec třetí branky Jan Kopic: „Více než můj gól mě potěšila přihrávka na důležitou první branku Michaelovi Krmenčíkovi. Chtěli jsme hlavně odčinit nepovedený čtvrteční zápas s Luganem. Jsem rád, že se nám to podařilo.“

Viktoria Plzeň – Zbrojovka Brno 3:0 (3:0) Branky: 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic. Rozhodčí: Ginzel – Kotalík, Černý. ŽK: Hájek - Juhar, Pavlík. Diváci: 9740.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář, Zeman (79. Pilař) – Krmenčík (71. Řezníček). Trenér: Vrba.
Zbrojovka: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Sedlák – Juhar, T. Pilík (78. Buchta), Michal Škoda, Lutonský (76. Přichystal) – Koné. Trenér: Pivarník.

Autor: Václav Vacek

22.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 18 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný/á kuchař/ka - pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní doba: krátký dlouhý týden 7,00-19,00 hodin., Nabízíme: pravidelné měsíční prémie, finanční bonusy, příplatky, zaměstnanecké stravování zdarma, příspěvky na sportovní vyžití., Možnost ubytování s příspěvkem zaměstnavatele., info na telefonu: 354 931 162,, osobně PO-PÁ od 7-15,00 hodin u paní Šiškové. Pracoviště: Olympia hotel, s.r.o., Ruská, č.p. 88, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Šišková, +420 354 931 162.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka 2. stupně - Ch, Bi, Aj, D. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Masarykova 195, 351 37 Luby u Chebu. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Vhodné i pro absolventy. Platové ohodnocení: 26.020,- Kč až 33.930,- Kč (hrubý měsíční plat je stanoven dle platových tabulek a praxe). Nabízíme: FKSP. Kontakt pro zájemce: e-mailem.. Pracoviště: Základní škola luby, okres cheb, příspěvková organizace, Masarykova, č.p. 195, 351 37 Luby u Chebu. Informace: Jana Vrbová, +420 354 596 022.

Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 13 500 Kč

Cukráři (kromě šéfcukrářů) cukrář/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pouze pro osoby se zdravotním postižením stupeň invalidity 1.-3. stupeň. Pracovní doba: Po-Pá 6:00-14:00 h + občasná sobota v rozmezí 8:00-12:00 h. Požadujeme vyučení v oboru s praxí. Pracoviště je v Chebu. Jedná se o pracovní poměr - ne brigádu! Mzdové ohodnocení podle kvalifikace. Kontakt pro zájemce: e-mailem; zájemci zašlou životopis na adr. marievrbkova@seznam.cz, nebo tel. 603 573 189.. Pracoviště: Ekvita dkm, s.r.o. [809], Svobody, č.p. 565, 350 02 Cheb 2. Informace: Marie Vrbková, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojírenský dělník, 25 000 Kč

Modeláři, formíři, jádraři a slévači ve slévárnách Slévači. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: firma Slévárna HEUNISCH, s.r.o., Krásná 253, Krásná u Aše. Pracovní poměr na dobu určitou (2 roky) - poté možné prodloužení. Pracovní úvazek 37,5 hod/týdně. Pracovní doba: ranní směna 6:00-14:00 h, odpolední směna 14:00-22:00 h, noční směna 22:00-6:00 h. Požadujeme: vyučení v technickém oboru, 3 roky praxe. Nabízíme: po zkušební době práce v úkolové mzdě, ve zkušební době příspěvek 3.000,- Kč/měsíc za odpracovaný měsíční fond pracovní doby, při odpracování 12-ti měsíců 1x ročně příspěvek 100 % hodnoty jízdenky do vlasti a zpět, příspěvek na ubytování, příspěvek na 1 hlavní jídlo denně, ochranné pomůcky dle potřeby zdarma, 5 týdnů dovolené, prémie, osobní ohodnocení. Kontakt pro zájemce: e-mailem.. Pracoviště: Ag.work s.r.o. -001, 352 01 Aš 1. Informace: Rudolf Preclík, .

Nový přechod pro chodce, označený prozatím jen svislou dopravní značkou. Brzy přibude i vodorovná