Kdo čekal od sobotního derby krajského přeboru mužů v kopané nějakou hezkou podívanou, nedočkal se. Byl to spíš boj s místy nudnými pasážemi. První poločas skončil nerozhodně 1:1, ve druhém se domácí trefili z pokutového kopu a výsledek 2:1 si už pohlídali.

„Soupeř potvrdil svoje kvality, byl fotbalovější. My jsme byli podle mého názoru zase bojovnějším týmem. Za první půli a vlastně i za celý zápas jsem kluky pochválil, protože i v deseti lidech byli důstojným soupeřem františkolázeňského celku,“ uvedl po střetnutí Jaroslav Smáha, trenér Jiskry Aš. S kým ale rozhodně nebyl spokojený, byli rozhodčí. „Podobný výkon jsem už hodně dlouho neviděl a člověk se pak zamýšlí, zda má v práci pokračovat.

Penaltě a zákroku na františkolázeňského hráče předcházel třímetrový ofsajd. Naopak nám jasný pokutový kop neodpískal. I když bylo střídáno šest hráčů a došlo k několika přerušením z důvodů ošetřování či faulů, hrálo se pouhých osmdesát šest minut, takže nám sudí upřel nějakých osm minut.

Nechci se rozhodčími vymlouvat na porážku. Uznám kvalitu soupeře a i to, že jsme prohráli, ale podle mého soudu sudí bojovný zápas pokazili,“ rozčiloval se Smáha.