Svěřence Stanislava Purkarta tentokrát čeká mnohem těžší soupeř. Moravanům, stejně jako Baníku vyšlo úvodní kolo soutěže, když si v domácím prostředí poradili s exligovým Kladnem 2:1.

„Tentokrát na sebe narazí dva podobné styly, protože Zlín po odchodu Kroupy a Žůrka trochu ztratil výšku a hraje tak podobný styl jako my. Mají nového trenéra a snaží se hrát více kombinačně,“ přibližuje zítřejšího soupeře trenér Baníku Stanislav Purkart.
Diváci tak mohou zřejmě očekávat oboustranně kvalitní hru. „Mohl by to být dobrý fotbal pro diváky, já doufám, že budeme nakonec kombinačně o trošku lepší a výsledek po utkání bude příznivější pro nás,“ věří kouč Sokolova.

Příznivci Baníku ale mají jistě v živé paměti vystoupení Zlína v Sokolově na podzim minulého roku, ve kterém si zkušení hosté odvezli výhru 2:0. „Myslím, že Zlín tentokrát tolik nezaleze. Z toho jejich posledního utkání v Sokolově jsem byl zklamán. Zlín zdržoval, kouskoval hru a pak se štěstím dal dvě branky,“ vrací se k zápasu Purkart. „Tentokrát to bude pohlednější, budou chtít hrát fotbal,“ doplňuje vzápětí kouč Baníku, který také zároveň upozorňuje na standardky Zlína. „Mají tam pořád dost kvalitních vysokých hráčů.“

Co může rozhodnout zítřejší zápas? „Bude to o první brance. Komu se ji podaří vstřelit, tak bude mít obrovskou výhodu. Já bych si samozřejmě přál, abychom to zase byli my, uklidnili jsme se a mohli tak pokračovat v naší hře,“ přeje si Purkart, kterému bude tentokrát chybět Jankovský, který kvůli zdravotním problémům bude zřejmě absentovat delší dobu. Ostatních osmnáct hráčů kádru je připraveno naskočit do hry.

Potvrdí zítra sokolovští fotbalisté výhru z prvního kola proti Sezimovu Ústí? „Když k tomu zápasu přistoupíme s koncentrací a chutí jako k tomu prvnímu zápasu, tak věřím, že ho zvládneme a tím pro nás bude vstup do soutěže úspěšný,“ říká na závěr trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart.

Program 2. kola:
Pátek 6. srpna: Od 17:00 Dukla Praha – Jihlava. Sobota 7. srpna: Od 10:15 Sokolov – Zlín, od 16:00 Vlašim – Most, od 16:00 Hlučín – Karviná, od 17:00 Sezimovo Ústí – Sparta B. Neděle 8. srpna: Od 14:30 Varnsdorf – Třinec, od 17:00 Kladno – Čáslav, od 17:00 Znojmo – Žižkov.