Střet domácího gólmana Bertelmana s útočníkem Zlína osm minut před koncem zápasu za stavu 2:1 pro hosty posoudil sudí jako nedovolený ze strany sokolovského gólmana, vyloučil ho a nařídil pokutový kop. Bertelman opustil trávník, ale náhradní gólman už na hřiště nesměl.

„Ohlédl jsem se na lavičku a v první chvíli se divil, proč se náhradní brankář nechystá na hřiště. Vzápětí mně došlo, že jsme už vyčerpali počet střídání. Kluci se rychle sami mezi sebou domluvili a do branky se postavil stoper Petr Knakal,“ líčí nezvyklou situaci trenér Baníku Sokolov Stanislav Purkart.
Petr Knakal s rozhodnutím neotálel. „Domlouvali jsme se s Davidem Čadou, kdo půjde do brány, a nakonec jsme si řekli, že budeme chtít zkusit ještě vyrovnat a že bude lepší, když do branky půjde obránce než záložník. Oblékl jsem si brankářský dres, vzal si rukavice a postavil se do brány,“ říká vytáhlý obránce.

Proti penaltové střele ale neměl šanci a Zlín zvýšil už na 3:1. „Chtěl jsem Dobeše zmást, naznačil jsem mu pohybem těla, že půjdu doprava a skočil jsem na opačnou stranu. Jenže on je zkušený a míč poslal právě na tu stranu, kde jsem nebyl. Smůla,“ litoval odchovanec plzeňskéViktorie.
Sokolovští se i v početním oslabení a se stoperem v brance vrhli do závěrečného náporu a podařilo se jim snížit z přímého kopu Podrazským.

A na deštěm rozmáčeném trávníku byli dokonce blízko vyrovnání. Po rohovém kopu a následné střele vypadl brankáři Skácelovi míč z rukou a právě Petr Knakal, který se vydal v závěru zápasu v roli gólmana až před branku Zlína, měl balon na dosah.

„Šel jsem po míči, ale chybělo mi půl metru. Škoda. V poli jsme jinak byli celkově lepším týmem a minimálně bod jsme si zasloužili,“ mrzela Knakala porážka 2:3.

Jako brankář se dostal k míči ještě dvakrát. „Jednou jsem balon rozehrál nohou a podruhé jsem si ho stáhl z výšky a hned ho vyhodil. Víc toho na mě naštěstí nešlo,“ usmívá se obránce Baníku.

Na dráhu gólmana se ale ani po sobotní zkušenosti nedá. „Tohle mi stačilo, raději budu hrát v poli,“ říká sedmadvacetiletý zadák, pro kterého to byla první zkušenost v ligovém zápase v brance. „Až v šatně jsem si vzpomněl na Honzu Kollera, který chytal za Dortmund na Bayernu. A na rozdíl ode mne gól nedostal,“ zalitoval Petr Knakal.