"V letošním roce pořádáme již šestý ročník Baník kempu. Původní myšlenka byla zaplnit místo v našem regionu a udělat trochu jiný fotbalový kemp pro děti z našeho kraje, než byly již zavedené komerční kempy pořádané pro zisk," říká na úvod Hájek.

Pro jaké děti je Baník kemp určen a kolik dětí se jej účastní letos?

Letos je Baník kemp určen pro děti ročníků 2011-2018 bez rozdílu klubové příslušnosti a výkonnosti, pro chlapce i děvčata. Letos máme kemp zcela naplněn, účastní se 58 dětí z celého kraje.

Za jakým účelem se Baník kemp koná?

Jak již bylo zmíněno v první otázce, ani trochu se nám nelíbily komerční kempy, kde děti v době prázdnin drilovaly na hřišti třikrát denně. Myslím, že fotbalového tréninku mají přes rok více než dost, v době prázdnin má být vše uvolněnější a když fotbal, tak formou zábavy a v rozumných dávkách. V našem projektu nejde o zisk, ten nemáme prakticky žádný, všechny vybrané peníze jdou na organizaci kempu. Máme kvalitní svačiny se spoustou ovoce a zeleniny, investujeme do zábavy dětí, kvalitního oblečení a kvalitních trenérů. Letos například máme již tradičně na programu Laser Game, krytý bazén, čeká nás celodenní výlet s tréninkem, prohlídkou stadionu a zázemí Viktorie Plzeň, dopoledne s městskou policií Sokolov, kde se děti dozví spoustu zajímavých informací a také turnaj v BlazePodu. Dá se říct, že minimálně 50 % času kempu je věnováno aktivitám mimo klasický trénink.

Kdo vše se na fungování Baník kempu podílí?

Personální obsazení Baník kempu je pro nás jedním z klíčových bodů celého projektu. Pravidelně máme velmi zkušené a velmi kvalitní trenéry z celého spektra věkových kategorií mládežnického fotbalu, včetně profesionálů. V letošním ročníku se nám starají o chod kempu tyto trenérky, trenéři a vedoucí: Tomáš Hájek (UEFA Profi mládež, UEFA A licence), Stanislav Galisz (UEFA A licence), Ladislav Buday (UEFA Profi mládež, UEFA A licence), Lukáš Kislinger (UEFA A licence), Petra Bauerová (UEFA B licence, profesionální zdravotnice), Jaroslava Horváthová (FAČR C licence), Andrea Bučková (FAČR C licence, profesionální zdravotnice), Kamila Hájková (technická vedoucí), Damián Hájek, Václav Buček a Jiří Pánek (pomocníci trenérů).

Jaké jsou primární cíle Baník kempu?

Jednoznačně zábava a radost pro všechny účastníky kempu. Dovednosti a fotbalové tréninky jsou až hluboko na druhém místě. Rozhodně neslibujeme, že za týden uděláme z někoho lepšího fotbalistu, jak to často vídám u reklam na podobné akce, což je samozřejmě nesmysl. Pokud je ale posláním podobných projektů inspirovat děti k dalšímu úsilí, většímu zapálení pro fotbal a zároveň je dobře pobavit, pak je Baník kemp přesně ta akce, kterou můžou rodiče pro své děti na prázdniny hledat.

Daniel Seifert, Aleš Zeman