Turnajové přestávky využili fotbalisté FC Cheb k dalšímu přípravnému střetnutí na umělém povrchu ve Františkových Lázních, kde přivítali mužstvo Aše.

FC Cheb 3
Jiskra Aš 2
po poločase 2:0

Chebští nastoupili s navrátilcem Novým a Osvaldem, v ašské sestavě se překvapivě objevil Jan Beneš, dlouholetý hráč Hazlova. „Ašští o mě projevili zájem, a tak jsem se rozhodl zatím pro půlroční hostování,“ prozradil s jistou dávkou tajemství zkušený Beneš. Jeho počin je o to překvapující, neboť v dresu Hazlova strávil dlouhých deset let!

První se z gólu radovali fotbalisté FC Cheb. V 10. minutě se trefil Eschler. Na 2:0 zvýšil Koloc, který z pravé strany zacentroval a k údivu všech i gólmana Aše skončil míč v ašské síti. Tento stav vydržel do konce prvního poločasu.
Ve druhém dějství padly tři branky. Nejdříve Ašští snížili po vlastním gólu jednoho z chebských fotbalistů. Na tento gól zareagovali hráči FC Cheb, vedeného koučem Bohuslavem Špiříkem (trenér Miroslav Švarc zůstal s chřipkou doma), brankou Osvalda, který se v 70. minutě trefil hlavou po rohovém kopu. Ašští pak jen snížili Kohoutem na konečných 3:2.
Branky: Eschler, Osvald, Koloc – vlastní, Kohout.

„Do sestavy se vrátili Osvald, Sedláček a Nový a bylo to na hřišti vidět. Naše hra měla spoustu nedostatků, ale pokud si hráči plnili své úkoly, předváděli místy kombinační fotbal. Pokud se do sestavy vrátí všichni hráči, kteří laborují se zraněním, bude určitě na čem stavět. Možná by slušela zápasu více remíza, ale podle mého názoru jsme si vytvořili více gólových příležitostí. Před námi je ještě měsíc přípravy, je třeba odehrát ještě minimálně alespoň tři utkání. Bude důležité se do té doby pořádně semknout a kvalitně v co největším počtu hráčů potrénovat. V utkání proti Aši bych vyzdvihl výkon Osvalda, Sedláčka a Endlera,“ jmenoval Bohuslav Špiřík hráče, které snesli jeho přísné měřítko.

„S míčem jsme se venku potkali teprve tři dny před utkáním a bylo to na hráčích vidět. Bohužel, máme velké problémy s tréninkovými plochami. Navíc se nám teď rozmohla marodka. V utkání proti německému celku, které jsme vyhráli 3:1, si zlomil klíční kost Rádl, který nám bude velmi chybět. Zranění se však nevyhla i dalším hráčům. Proti FC Cheb jsme se dopustili několika školáckých chyb, které soupeř trestal,“ komentoval střetnutí Rino Náprstek, trenér ašského týmu.