V šestém jarním kole krajského přeboru přivítali vintířovští fotbalisté Jiskru Aš. Domácí trenér mluvil před zápasem o tom , že to nebude lehké utkání. Jeho slova se bezezbytku potvrdila. Hostující běhavé mužstvo předvedlo odvážný výkon. V první půli hráči Aše neproměnili pokutový kop. Domácí strhli vítězství na svou stranu v 81. minutě.

Baník Vintířov 1
Jiskra Aš 0
poločas 0:0

Domácí fotbalisté měli daleko lepší vstup do utkání. Vypracovali si několik příležitostí, ale žádnou z nich neproměnili. První střelu vyslal hned v úvodu vintířovský Prokop a brankář Piner se musel hodně natahovat aby ji vytáhl mimo branku. Vzápětí zahrozili domácí pro změnu z levé strany. Střela Kastla nakonec prošla pokutovým územím ale zamířila mimo tyče. Z přímém kopu zahrozil Pazdera, který svou dalekonosnou bombou rozezvučel břevno ašské branky a ani následující pokusy po odrazu míče brankou neskončili. Mimo tyče šla i střela kapitána Klemery. Stejně další gólová příležitost vzápětí zůstala nevyužita.

Po úvodním tlaku domácího Baníku se začali osmělovat i hosté. Nevýrazné střelecké pokusy Aleše Houdka a Rádla však také zamířili mimo tyče. Domácí měli i nadále více ze hry, hlavička Trávy však zamířila znovu mimo tyče. Hosté se dostávali s přybývajícími minutami stále více do utkání a hrozili především z rychlých protiútoků. Pěkný průnik předvedl Lukáš Houdek, ale s jeho nevyráznou střelou si poradil v klidu domácí gólman. Po půl hodině hry mohli jít fotbalisté Jiskry dokonce do vedení. Jejich přečíslení tři na dva zastavil až faul v pokutovém území. Míč si po postavil na značku pokutového kopu Lukáš Houdek, jeho střela však zamířila půl metru nad břevno.

Průběh a hlavně výsledek prvního poločasu hosty zřejmě notně povzbudil, a pokud se v prvním poločase běhavé mužstvo Aše postupně osmělovalo, do druhého poločasu nastoupilo zcela bez ostychu a jeho hráči ještě zvýšili svou aktivitu. Hned v úvodu se zastřelovali na domácí branku, ale znovu neúspěšně. V 50. minutě však museli hosté vytahovat míč paradoxně ze své branky, naštěstí pro ně domácí Tráva dopravil míč do jejich sítě s pomocí nastřelené ruky a tak nebyla uznána. Za tři minuty se ocitl v obrovské šanci hostující Aleš Houdek, ale pálil jen do vyběhnutého domácí gólmana. Domácí se snažili dál tlačit dopředu, ale hosté měli dobře zformovanou obranu, a svým pohybem dělali Baníku problémy i ve středu hřiště a znovu hrozili z rychlých protiútoků. Jejich pokusy naštěstí pro vintířovský výběr končili většinou mimo branku. Domácí lavička se snažila oživit hru střídáním. V polovině druhé půle poslal domácí kouč Maršík na hřiště místo Kastla Komínka. a vzápětí putoval na hřiště i Neudert po nuceném střídání zraněného Smolky, který opustil hřiště na nosítkách. V 70. minutě přišla i dobrá šance domácích, když hostující Šiler předváděl uprostřed hřiště sólo tak dlouho, až se mu míč zamotal mezi nohy, toho bleskově využil zkušeně Prokop a svůj úprk k brance po levé straně zakončil střelou ke vzdálenější tyči, která jen těsně minula branku Aše.

V těchto chvílích se hrálo pěkné utkání nahoru dolu. Hosté odpověděli znovu protiakcí útočných hrotů Houdka a Mahera, ale také bez výsledku. V 77. minutě předvedl domácí kouč další střídání. Na hřiště poslal Škardu místo Prokopa. Tento tah se ukázal jako povedený. Po čtyřech minutách se nově příchozí Škarda ocitl po vysunutí sám před brankářem. Jeho pokus ašský gólman pohotovým vyběhnutím zmařil, stejně tak vytěsnil následnou hlavičku Neudrta, ale na třetí dorážku Klemery již nestačil – 1:0. Branka necelých deset minut před závěrečným hvizdem rozvrátila taktiku hostí a domácí si vypracovali další příležitost. Tráva, Komínek ani Neudert své příležitosti neproměnili. Lví podíl na tom měl i hostující gólman Piner. V závěru putoval ještě předčasně pod sprchy po červené kartě ašský Kocour, který zastavil další průnik tentokrát Pazdery zatažením za dres. Zkušenější domácí si v i v posledních minutách pohlídali hubené vítězství a soupeře již k ničemu nepustili..

Baník Vintířov: Zahrádka – Klemera, vystrčil, Pazdera, Hrudkaj, Myslivec, Tráva, Obešlo, Prokop (77. Škarda), Smolka (69. Neudert), Kastl (65. Komínek).
Rozhodčí: Henych – Novotný, Aubrecht.