VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reakce františkolázeňského fotbalového oddílu

Františkovy Lázně - Problém kolem mládežnického týmu FC Františkovy Lázně

10.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Před nedávnem jsme uveřejnili problém kolem mládežnického týmu FC Františkovy Lázně a OFS Cheb. Dnes se k celé záležitosti vyjádřili zástupci oddílu a poté i OFS Cheb.

Zmiňované téma je závažné pro všechny fotbalové oddíly, proto jsme se rozhodli reagovat.

Do soutěžních ročníků přihlašují fotbalové oddíly své celky vždy do konce června,v okrese do poloviny července. Po skončení jara 2008 jsme měli mladší a starší přípravku a nic nenasvědčovalo tomu, že to tak nebude i na podzim. Takže jsme přihlásili obě družstva. Přes prázdniny, jak se často stává, se mladší přípravka (6 - 8 let) z velké části „vytratila“. Zůstali asi 4 hráči. Děti to na chvíli přestane bavit, rodiče je nepodrží a je po fotbalistovi. Starší přípravka (8 - 10 let) měla hráčů dost, a tak se po schůzce rodičů s vedením fotbalového oddílu rozhodlo, že výkonný výbor mladší přípravku dodatečně odhlásí, sloučí jí se starší přípravkou a přihlásí jí jako „B“ tým.

Pokuta za odhlášení celku před zahájením soutěže mládeže činí 5 000,-Kč. Doufali jsme, že OFS ocení naší snahu o to, aby se fotbalového dění zúčastnilo co nejvíc dětí. Regulérnost soutěže to v žádném případě neohrozilo, žádná ještě nezačala. OFS tuto naší snahu ohodnotil tím, že pokuta činila „pouze“ 3 000,-Kč.

O tom sice článek, na který reagujeme nebyl, ale myslíme si, že i to dokazuje, jak se OFS chová k oddílům, které mají snahu přivést k fotbalu co největší počet dětí.

Asi 21.10. 2008 mě trenér mladší přípravky upozornil, že má asi 6 dětí nemocných, a že nebudou moci odjet na turnaje do Teplé 26. a 28.10.2008. Následující den jsem do Teplé telefonoval, seznámil je s nastalou situací a oznámil jim, že se těchto turnajů z důvodu malého počtu hráčů nezůčastníme. To znamená, že se vše dozvěděli včas a nevznikly jim tudíž žádné organizační problémy. Samozřejmě jsme počítali, že vše bude následně řešit STK. Ještě před jejím jednáním jsem ústním dotazem u předsedy STK p. Strmisky zjišťoval, zda postačí jen vysvětlení formou dopisu, který jsme STK poslali, nebo zda chtějí také omluvenky od rodičů. Pan Strmiska mi řekl, že nemůže vědět, jak STK rozhodne, jestli omluvenky budou potřebovat, tak si je dodatečně vyžádají. Výsledek jednání STK byl ten, že nám byla udělena pokuta 2 400,-Kč za jeden turnaj. Považovali jsme to za nespravedlivé a odvolali jsme se (poplatek za odvolání jsme museli zaplatit – 1 000,-Kč). Dodali jsme řádné omluvenky od rodičů nemocných dětí a očekávali jsme zrušení pokuty a vrácení poplatku za odvolání. Očekával by to každý normálně uvažující člověk. Turnaj o 6 ti utkáních se prostě se 4 - 5 hráči odehrát nedá. Ukázalo se však, že OFS nejde o spravedlnost, ale jen o plnění vlastní pokladny. Pokuta nám zůstala a tím propadl i poplatek za odvolání. A i ten byl zřejmě „opepřen OFS, protože podle sazebníku OFS „PROTEST - ODVOLÁNÍ PROTI ROZHODNUTÍ STK „po- platek u mládeže činí 200,-Kč. Od nás vyinkasovali bez mrknutí oka 1 000,-Kč.

Výkonný výbor, kam se odvolání posílá, své rozhodnutí odůvodnil tak, že bylo provedeno šetření, které údajně potvrdilo, že se FC F. Lázně dopustil podvodu.Toto šetření proběhlo tak, že p.Sabadin byl vyslán do školy, kde si od učitelek zjistil třídy oněch hráčů a tyto bez vědomí rodičů zpovídal a zjišťoval jejich tehdejší zdravotní stav. Ředitelka školy velmi ostře protestovala proti takovému jednání OFS u našeho fotbalového oddílu. Podvod, který odhalil p.Sabadin, spočíval v tom, že děti, ač nemocné, byly na plavání. Toto plavání se však uskutečnilo až pět dní po posledním turnaji v Teplé. Do takových podrobností však vyšetřování nedospělo a asi o to ani nešlo.

Závěrem ještě k poznámce p.Sabadina (domníváme se, že toto vyjádření psal právě on) o podvodech ve fotbalovém hnutí i u mládeže.
Když jsem se staral o to, abych vysvětlil, proč jsme turnaje nemohli odehrát, dostalo se mi rady od nejmenovaného člena VV OFS Cheb a sice, jak jsme měli tento problém řešit. Měli jsme na turnaje odjet i s tak málo hráči a na místě si od jiných klubů další půjčit. Podotýkám, že hráči mají řádné registrační průkazy a jsou vedeny soupisky. Sami posuďte čestnost této rady. Toto vše se odehrálo mezi čtyřma očima, proto jméno tohoto člověka neuvádím, mám za to, že by to popřel.

FC Františkovy Lázně udělal vše pro to, aby nepodváděl. OFS tuto snahu ocenil celkovou pokutou 5 800,-Kč a předchozí popsaný případ sumou 3 000,-Kč. Ačkoliv jsme nezpůsobili nic, co by ovlivnilo sportovní výsledky, nepřipravili OFS ani jiným dalším fotbalovým oddílům žádné potíže, zaplatili jsme OFS celkem 8 800,-Kč. Kasa zřejmě opravdu zeje prázdnotou.

Ivo Hermanovský, sekretář FC Fr. Lázně

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 95 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka - kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o dohodu o provedení práce (letní brigáda) !!! Místo výkonu práce: Hotel Richard, Ruská 487/28, 353 01 Mariánské Lázně. Výše odměny z DPP: 95,- Kč/hod + prémie. Pracovní doba: krátký x dlouhý týden (6:00-14:00 h až 17:00-20:30 h). Požadujeme: praxe nutná (student/ka), znalost NJ pasivně. Nabízíme: personální strava zdarma. Kontakt pro zájemce: telefonicky (p. Poslední či p. Aleš - volat každý den 9:00-14:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Richard star s.r.o. -001, Ruská, č.p. 487, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Roman Poslední, +420 354 696 111.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí dopravy 24 600 Kč

Vedoucí úředníků v logistice Vedoucí týmu (Team Leader). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24600 kč, mzda max. 28600 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: průmyslový park, K Hradišti 167/2, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné prodloužení. Nástup možný od 1.6.2018 nebo dle dohody. Mzdové ohodnocení: 24.600,- Kč až 28.600,- Kč (uvedené mzdové ohodnocení je pouze orientační, na výši mzdy se zaměstnavatel se zaměstnancem dohodnou na základě výsledků výběrového řízení v závislosti na znalostech a zkušenostech kandidáta/kandidátky). Pracovní doba: ranní směna 6:00-14:00 h, odpolední směna 14:00-22:00 h, noční směna 22:00-6:00 h., , Náplň práce:, - organizovat a kontrolovat práci svého týmu, - vyhodnocovat pracovní výkony a motivovat zaměstnance, - kontrolovat docházku pracovníků, - někdy budete řešit i disciplinární přestupky a stížnosti na pracovišti, - budete zaškolovat své podřízené pracovníky, - povedete různé záznamy a budete připravovat podklady pro reportování, - budete se účastnit pravidelných porad., , Požadujeme:, - uchazeč/uchazečka s praxí v oblasti vedení kolektivu, - komunikativní kolega/kolegyně, který/která bude svému týmu oporou a bude ho motivovat, - týmový/týmová hráč/hráčka, který/která bude respektovat týmová rozhodnutí a přispěje i svými nápady, - člověk s pozitivním přístupem k práci, - někdo, pro koho je bezpečnost práce na prvním místě, - neměla by Vám vadit práce ve dvousměnném provozu, třísměnném provozu, - měli byste umět pracovat na PC., , Nabízíme:, - dovolenou budete trávit 25 dnů v roce, - budete dostávat stravenky v hodnotě 70,- Kč, které jsou ze 100 % hrazené zaměstnavatelem, - zdarma Vás pojistíme pro případ, že při práci způsobíte škodu, - také myslíme na Vaše stáří a nabízíme Vám penzijní připojištění, - můžete využít různých slev při nákupu zboží a služeb, - ve Vašich začátcích Vám ochotně pomůžou kolegové, nemáte se čeho obávat, - oceníte určitě práci v nové a čisté hale, - nebude chybět občerstvení., , Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-St 8:00-15:00 h) anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (Po-St 8:00-15:00 h).. Pracoviště: Dhl solutions k.s. -004, K Hradišti, č.p. 167, 350 02 Cheb 2. Informace: Silvie Hanykýřová, +420 725 237 094.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 15 000 Kč

Obsluha jeřábů Jeřábníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Pražská 1696/35, 350 02 Cheb + území okresu Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovní doba: Po-Pá 7:00-15:30 h a vyjímečně (operativně) dle požadavků naší společnosti a zákazníků. Požadujeme: časová flexibilita, práce o víkendech, řidičský průkaz sk. C. Nabízíme: zaměstnanecké benefity (dle dohody), ubytování není potřeba, dopravu na pracoviště zajistíme našimi zdroji. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 7:00-17:00 h) - následná osobní schůzka proběhne na adrese Pražská 35, 350 02 Cheb.. Pracoviště: Dosta s.r.o. -005, Pražská, č.p. 1696, 350 02 Cheb 2. Informace: Lukáš Povišer, +420 736 612 611.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 17 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Recepční. Požadované vzdělání: úsv. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Spa & Kur Hotel Praha, Ruská 27, 351 01 Františkovy Lázně. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) - poté možné prodloužení. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: denní směna 7:00-19:00 h, noční směna 19:00-7:00 h (v režimu 2 dny denní x 2 dny noční x 4 dny volna). Požadujeme: praxe v oboru výhodou, aktivní znalost NJ podmínkou (další jazyk výhodou), znalost práce na PC, pečlivost, samostatnost, spolehlivost, dobré komunikační schopnosti, orientace na zákazníka. Nabízíme: firemní benefity, možnost profesního růstu v rámci společnosti. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem.. Pracoviště: Cpi hotels, a.s. -001, Ruská, č.p. 27, 351 01 Františkovy Lázně. Informace: Olga Láfová, +420 724 887 230.


Hasiči cvičili společně s odstřelovači likvidaci tlakových lahví.
15

FOTO: To byly rány! Hasiči cvičili společně s odstřelovači likvidaci tlakových

Ilustrační foto.

Po jakých profesích je v kraji největší hlad? Odpověď nepřekvapí

Chystáte se na Ohři? Nově vám tu kromě kánoí zapůjčí i koloběžky

Karlovarský kraj – Nejenom lodě, rafty a další vodácké vybavení. Vodácká půjčovna Dronte přichází v letošní sezoně s novinkami.

Zloděj dostal chuť na sladké

Cheb - Jedenácti bonboniérami si chtěl vylepšit pondělí čtyřiatřicetiletý muž z Chebska.

V průmyslové zóně bude živo. Hasiči chystají cvičení

Cheb - Propadat panice by neměli ti, kteří budou dnes, tedy ve čtvrtek 26. dubna, v podvečerních hodinách projíždět kolem průmyslové zóny v Chebu.

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT