VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reakce františkolázeňského fotbalového oddílu

Františkovy Lázně - Problém kolem mládežnického týmu FC Františkovy Lázně

10.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Před nedávnem jsme uveřejnili problém kolem mládežnického týmu FC Františkovy Lázně a OFS Cheb. Dnes se k celé záležitosti vyjádřili zástupci oddílu a poté i OFS Cheb.

Zmiňované téma je závažné pro všechny fotbalové oddíly, proto jsme se rozhodli reagovat.

Do soutěžních ročníků přihlašují fotbalové oddíly své celky vždy do konce června,v okrese do poloviny července. Po skončení jara 2008 jsme měli mladší a starší přípravku a nic nenasvědčovalo tomu, že to tak nebude i na podzim. Takže jsme přihlásili obě družstva. Přes prázdniny, jak se často stává, se mladší přípravka (6 - 8 let) z velké části „vytratila“. Zůstali asi 4 hráči. Děti to na chvíli přestane bavit, rodiče je nepodrží a je po fotbalistovi. Starší přípravka (8 - 10 let) měla hráčů dost, a tak se po schůzce rodičů s vedením fotbalového oddílu rozhodlo, že výkonný výbor mladší přípravku dodatečně odhlásí, sloučí jí se starší přípravkou a přihlásí jí jako „B“ tým.

Pokuta za odhlášení celku před zahájením soutěže mládeže činí 5 000,-Kč. Doufali jsme, že OFS ocení naší snahu o to, aby se fotbalového dění zúčastnilo co nejvíc dětí. Regulérnost soutěže to v žádném případě neohrozilo, žádná ještě nezačala. OFS tuto naší snahu ohodnotil tím, že pokuta činila „pouze“ 3 000,-Kč.

O tom sice článek, na který reagujeme nebyl, ale myslíme si, že i to dokazuje, jak se OFS chová k oddílům, které mají snahu přivést k fotbalu co největší počet dětí.

Asi 21.10. 2008 mě trenér mladší přípravky upozornil, že má asi 6 dětí nemocných, a že nebudou moci odjet na turnaje do Teplé 26. a 28.10.2008. Následující den jsem do Teplé telefonoval, seznámil je s nastalou situací a oznámil jim, že se těchto turnajů z důvodu malého počtu hráčů nezůčastníme. To znamená, že se vše dozvěděli včas a nevznikly jim tudíž žádné organizační problémy. Samozřejmě jsme počítali, že vše bude následně řešit STK. Ještě před jejím jednáním jsem ústním dotazem u předsedy STK p. Strmisky zjišťoval, zda postačí jen vysvětlení formou dopisu, který jsme STK poslali, nebo zda chtějí také omluvenky od rodičů. Pan Strmiska mi řekl, že nemůže vědět, jak STK rozhodne, jestli omluvenky budou potřebovat, tak si je dodatečně vyžádají. Výsledek jednání STK byl ten, že nám byla udělena pokuta 2 400,-Kč za jeden turnaj. Považovali jsme to za nespravedlivé a odvolali jsme se (poplatek za odvolání jsme museli zaplatit – 1 000,-Kč). Dodali jsme řádné omluvenky od rodičů nemocných dětí a očekávali jsme zrušení pokuty a vrácení poplatku za odvolání. Očekával by to každý normálně uvažující člověk. Turnaj o 6 ti utkáních se prostě se 4 - 5 hráči odehrát nedá. Ukázalo se však, že OFS nejde o spravedlnost, ale jen o plnění vlastní pokladny. Pokuta nám zůstala a tím propadl i poplatek za odvolání. A i ten byl zřejmě „opepřen OFS, protože podle sazebníku OFS „PROTEST - ODVOLÁNÍ PROTI ROZHODNUTÍ STK „po- platek u mládeže činí 200,-Kč. Od nás vyinkasovali bez mrknutí oka 1 000,-Kč.

Výkonný výbor, kam se odvolání posílá, své rozhodnutí odůvodnil tak, že bylo provedeno šetření, které údajně potvrdilo, že se FC F. Lázně dopustil podvodu.Toto šetření proběhlo tak, že p.Sabadin byl vyslán do školy, kde si od učitelek zjistil třídy oněch hráčů a tyto bez vědomí rodičů zpovídal a zjišťoval jejich tehdejší zdravotní stav. Ředitelka školy velmi ostře protestovala proti takovému jednání OFS u našeho fotbalového oddílu. Podvod, který odhalil p.Sabadin, spočíval v tom, že děti, ač nemocné, byly na plavání. Toto plavání se však uskutečnilo až pět dní po posledním turnaji v Teplé. Do takových podrobností však vyšetřování nedospělo a asi o to ani nešlo.

Závěrem ještě k poznámce p.Sabadina (domníváme se, že toto vyjádření psal právě on) o podvodech ve fotbalovém hnutí i u mládeže.
Když jsem se staral o to, abych vysvětlil, proč jsme turnaje nemohli odehrát, dostalo se mi rady od nejmenovaného člena VV OFS Cheb a sice, jak jsme měli tento problém řešit. Měli jsme na turnaje odjet i s tak málo hráči a na místě si od jiných klubů další půjčit. Podotýkám, že hráči mají řádné registrační průkazy a jsou vedeny soupisky. Sami posuďte čestnost této rady. Toto vše se odehrálo mezi čtyřma očima, proto jméno tohoto člověka neuvádím, mám za to, že by to popřel.

FC Františkovy Lázně udělal vše pro to, aby nepodváděl. OFS tuto snahu ocenil celkovou pokutou 5 800,-Kč a předchozí popsaný případ sumou 3 000,-Kč. Ačkoliv jsme nezpůsobili nic, co by ovlivnilo sportovní výsledky, nepřipravili OFS ani jiným dalším fotbalovým oddílům žádné potíže, zaplatili jsme OFS celkem 8 800,-Kč. Kasa zřejmě opravdu zeje prázdnotou.

Ivo Hermanovský, sekretář FC Fr. Lázně

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Ostatní služby 140 Kč

Pracovníci v oblasti osobních služeb jinde neuvedení Lázeňská obsluha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Beer Spa Beerland - pivní lázně, Hlavní třída 7, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Možno i na dohodu o pracovní činnosti. Možno i na dohodu o provedení práce. Mzdové ohodnocení: 140,- Kč/hod. Pracovní úvazek plný nebo zkrácený (min. 20 hod/týdně). Vhodné i pro absolventy. Vhodné i pro důchodce/kyně. Pracovní doba: Po-Ne 10:00-19:00 h. Požadujeme: praxe v balneo provozu výhodou, znalost AJ/RJ/NJ na komunikativní úrovni výhodou. Nabízíme: hodinová mzda, provize, po 19:00 h placené taxi po Mariánských Lázních. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat denně po 18:00 h).. Pracoviště: Gordon gekko enterprises, s.r.o. -001, Hlavní třída, č.p. 279, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Tomáš Fiala, +420 606 539 182.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 328 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Pracovník/ce dodržování rutin. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14328 kč, mzda max. 18850 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Chebská 870/23, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Vhodné i pro absolventy. Zkrácený úvazek 32,5 hod/týdně. Pracovní doba: nerovnoměrně rozvržená pracovní doba (5:00-22:00 h). Náplň práce: realizovat změny promocí a vystavovat nové produktové řady, dodržovat a kontrolovat pravidla správného vystavování zboží, zodpovědnost za správnost cen u zboží a kontrolu roznosu regálových etiket, kontrolovat stav zásob a zodpovídat za řízení zásob, dodržovat plán parciálních inventur, správnou rotaci zboží, kontrolu záručních lhůt. Nabízíme: stravenky, slevy, za každý odpracovaný rok 1 den dovolené navíc, možnost kariérního postupu, zvláštní prémie. Kontakt pro zájemce: telefonicky anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (na Informacích vyplnit dotazník).. Pracoviště: Tesco stores čr a.s. -005, Chebská, č.p. 870, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Michaela Hammová, +420 702 170 792.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 21 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Kauflandu ve městě MARIÁNSKÉ LÁZNĚ. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště mariánské lázně, Chebská, č.p. 713, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Karlovarský kraj (dle zakázek). Pracovní poměr na dobu určitou. Pracovní doba: 7:00-15:30 h. Nabízíme: stravenky. Kontakt pro zájemce: e-mailem (zaslat životopis - poté budou uchazeči přizváni k osobnímu pohovoru); možný je i osobní kontakt na adrese Hviezdoslavovo nám. 534/5, 350 02 Cheb (Po 8:00-10:00 h).. Pracoviště: Stavební společnost varo, s.r.o. -002, 350 02 Cheb 2. Informace: Petra Freibergová, +420 354 529 150,777 574 635.


Trenér Jiří Novák nebyl s výkony svých svěřenců spokojený.

Volejbalisté si mysleli, že to mají v kapse

Michal Slavík je fanouškem hokejistů HC Energie a na každé ze svých cest si pořídí jednu takovouto fotečku.

Postřehy Michala Slavíka z olympijského Ria 5

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 16:11

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:42

Brankář Sigmy Buchta: Slavia byla efektivní, já jsem nic nechytil

/ROZHOVOR/ Nepříjemný vstup do ligové sezony zažila fotbalová Sigma a především brankář Miloš Buchta. „Pro gólmana jsou nejhorší zápasy, kdy si nesáhne na balon a jen je loví ze sítě,“ konstatoval strážce olomoucké branky po jasné domácí prohře 0:3 se Slavií Praha. „Musíme na to rychle zapomenout,“ nabádá brankář, jenž nedávno oslavil 38. narozeniny.

včera 22:37

První půle? To bylo baroko, hněval se trenér Slovácka Kordula

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

Viktoriáni na varskou Slavii v přípravě nestačili, v derby prohráli o tři branky

Karlovy Vary, Mariánské Lázně – Krajské derby. V rámci letního drilu zamířila karlovarská Slavia, tedy nováček České fotbalové ligy, ke krajskému derby na stadion divizní mariánskolázeňské Viktorie, kde nakonec dosáhla v duelu dvou rozdílných poločasů na výhru 3:0.

Ostrov opět nehrál, ale o víkendu se konečně dočká

Ostrov – Letní dril, který měli mít fotbalisté divizního Ostrova protkaný přípravnými zápasy, nabírá na pořádných trhlinách.

Mariánské Lázně zamíří do Sokolova, čeká je U19

Mariánské Lázně – Fotbalová příprava nabírá na obrátkách. Své by o tom mohli povídat i mariánskolázeňští viktoriáni.

Sešívaní míří do Tachova

Karlovy Vary – Třetí přípravné utkání v rámci letního drilu nasměruje třetiligovou karlovarskou Slavii na půdu extřetiligového tachovského FK.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
2. Bohemians Praha 1905 1 1 0 0 2:1 3
3. SK Slavia Praha 1 1 0 0 3:0 3
4. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
5. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
6. AC Sparta Praha 1 1 0 0 2:0 3
7. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
8. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
9. FK Mladá Boleslav 1 0 0 1 2:3 0
10. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
11. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT