Fotbalisté FC Cheb přivítali za deštivého počasí na hřiši Na Hilárii kvalitní celek Ostrova. Chebský tým, který obývá poslední příčku tabulky krajského přeboru, měl před sebou nesnadný úkol – porazit Ostrov a polepšit si tak v nelichotivé bilanci v boji o záchranu.
Své cíle začali naplňovat Chebští po půlhodině hry, kdy se trefil hlavou Vondrášek po centru Špiříka – 1:0. Na konci prvního poločasu oslabil domácí tým Vesecký, který po druhé žluté dostal od rozhodčího kartu červenou a musel se poroučet pod sprchy.

FC Cheb 1
Ostrov 1
po poločase 1:0

Ve druhém poločase hosté z Ostrova chebský tým přimáčkli na jeho polovinu (nastřelili břevno a tyč) a v té době podržel svůj tým dobrými zákroky brankář Vaigelt. Když se zdálo, že už Ostrovští na chebské půdě na body nedosáhnou, přišla 80. minuta a tentokrát byl chebský gólman krátký – 1:1. Domácí se však ani po vyrovnávající brance nevzdávali, touhu po vítězství mohli naplnit v poslední minutě, kdy se řítili tři chebští hráči na branku Ostrova, ale své přečíslení nedokázali využít. Vítovec však místo přihrávky zvolil individuální zakončení, ve kterém neby úspěšný. Zápas pak skončil zřejmě zaslouženou remízou.

Přesto, že to vypadá, že pro chebský tým získaný bodík nic neřeší, pohled na tabulku tento dojem vyvrátí. Situace na konci tabulky krajského přeboru je hodně vyrovnaná a protože soupeři chebského mužstva namočení sestupem nebodovali, jistá šance tu stále ještě je.

„Spokojený jsem byl s nasazením a přístupem. Terén byl tentokrát hodně težký a podmáčený, takže se na něm žádná technická hra nedala předvádět. I když nás Ostrov ve druhé půli hodně zlobil, Vaigelt, který podal výborný výkon, nás podržel a na konci jsme mohli i získat vítězství, což se nepodařilo. Remíza je asi spravedlivá. Přísnější měřítko snesli Vondrášek, Nový, Sedláček a do vyloučení i Vesecký,“ vyzdvihl některé hráče Bohuslav Špiřík, jeden z trenérské dvojice, kterého doplnil druhý kouč Miroslav Švarc: „Byla to spíš bitva.“