Aspirant na postup outsidera vůbec nešetřil

Cheb - Fotbalisté Spartaku Chodov vyprovodili o sestup hrající FC Cheb osmi brankami

25.5.2008

Ilustrační fotoFoto: Chebský deník/Petr Průcha

V nejvyšší krajské fotbalové soutěži v sobotu odpoledne druhý celek tabulky ten předposlední vůbec nešetřil. Dobrou hrou všech řad ho zcela rozebral a nasázel mu osm pěkných gólů. Hattrickem se blýskl Gvizd, dva góly přidal Správka a po jednom Machulka, Dušek a Kaňok.

Spartak Chodov 8
FC Cheb 0

Spartak měl vydařený, razantní nástup a jeho enormní snaha vstřelit co možná nejrychleji vedoucí gól mu stoprocentně vyšla. Prakticky ihned z prvního útoku po několika vteřinách hry Kaňok ranou z vápna řádně vyprášil Vaigeltovy rukavice a po rohu téhož domácího hráče Správka střelou zblízka pod břevno otevřel ve 2. minutě skóre utkání na 1:0. V 6. minutě po centru Duška nastřelil Gvizd prudkou hlavičkou jen tyč chebské branky a chvíli nato Správka z přímáku jen těsně minul šibenici. Nápor domácího Spartaku sílil. V 19. minutě si na centr Kaňoka naběhl Gvizd a šibalsky zvýšil na 2:0. Hosté se v ofenzivě příliš neprosazovali. A nešlo jim to ani v obraně. Spartak byl po všech stránkách lepší a jednoznačně je přehrával. Po faulu na Machulku ponechal sudí výhodu, při složitě pokračující akci se podařilo Štěpánovi odcentrovat a Správka svým druhým gólem ve 32. minutě zvýšil na 3:0. Dvě minuty nato předvedli domácí pěknou kombinační akci, na jejímž konci Správka nezištnou přihrávkou oslovil Machulku, a bylo to 4:0. Několik dalších příležitostí Spartaku zůstalo neproměněno. Tvrdá střela Draxala mířila mimo, po kolmici Machulky odzbrojil Správku skluzem Sedláček a chvíli nato se v gólové pozici zjevil Kaňok, ale zblízka zamířil jen do brankáře.

V úvodu druhé půle pálil Štěpán z voleje nad a pak na krátký čas ožili také hosté. Z ojedinělého protiútoku vypálil tvrdě Vondrášek, ale brankář Dutz míč vyrazil. Další střelu Vondráška k tyči po přiťuknutí Špiříka pak Dutz vychytal. Poté už zase přišly další dobré chvíle domácích. Po akci Štěpána odcentroval Kaňok a Gvizd hlavičkou pod břevno upravil na 5:0. Brzy nato, po kombinaci Širochmana s Kaňokem se kanonýr Gvizd prosadil potřetí a efektní patičkou o tyč do sítě zvýšil na půltuctových 6:0. Pěkný únik předvedl střídající Šellong, přihrál Správkovi, ale ten zblízka zamířil jen do břevna. Delší časový úsek, proložený sérií střídání a drobných faulů na obou stranách, vyplynuvších ze hry a oceněných žlutou kartou, pak rozzářil jeden pěkný fotbalový moment. To se po centru Vondráčka zpoza vápna opřel do míče Dušek a prudkou ranou po zemi k tyči zvýšil na 7:0. Napodobit z dálky jej chtěl Šellong, ale jeho prudký pokus mířil těsně vedle a dělovku Hányše z 20 metrů do vinglu brankář Vaigelt vytěsnil na roh. V závěru si gólovku vytvořili i hosté. Přes Nového a Koloce se dostal míč ke zcela volnému Vondráškovi, ale ten zblízka přestřelil. Stejně se vedlo i Kaňokovi po centru Gvizda na opačné straně hřiště. Forvard Spartaku Kaňok se však chvíli před koncem zápasu přece jenom trefil a po centru Správky přizdobil výsledek na konečných 8:0. Přesvědčivé vítězství Spartaku je naprosto zasloužené.

Góly: 19., 53. a 55. Gvizd, 2. a 32. Správka, 34. Machulka, 65. Dušek, 86. Kaňok. Rozhodčí: Hrabovský - Balhar, Šmat; ŽK 4:4 (Dušek, Vondráček, Štěpán, Kaňok - Stejskal, Špiřík, Nový, Zeman). 120 diváků.

Spartak Chodov: Dutz – Obešlo (65. Vondráček), Macák, Hányš, Dušek – Kaňok, Draxal (56. Šellong), Machulka (46. Širochman), Štěpán – Správka, Gvizd. Připraveni: Kopřiva, O. Šustr, Smolka a Pelech. Trenér: Jiří Vican, asistent Jarda Pinc.
FC Cheb: Vaigelt - Danč (60. Zeman), Sedláček, Stejskal, Hrdina - Koloc, Vítovec (57. Fanta), Vesecký (66. Eischler), Nový - Vondrášek, Špiřík. Trenér Miroslav Švarc, asistent Pavel Benkovský.

(Josef Mihalík)

Místo události:
25.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Horkovzdušné balony startovaly 25. srpna z telčského Náměstí Zachariáše z Hradce.

Poletí balon nad unikátními krovy?

Škoda Octavia - Čína
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

(Ne)čekaný problém? Souběh funkcí

Karlovarský kraj – Že hnutí ANO překreslilo volební mapu v Karlovarském kraji, o tom není sporu. Ze 133 obcí a měst nezvítězilo pouze v sedmi. A voliči svými hlasy vyslali do parlamentu pětici zcela nových poslanců.

Doplatek na bydlení v Sokolově končí. Žadatelé půjdou do jiných měst

Sokolov – Jako první město v republice nebude Sokolov vyplácet sociální dávku doplatek na bydlení. Chce tak zamezit přísunu problémových lidí do regionu. Město prozatím určilo tři lokality, kterých se to bude týkat. Od soboty tam totiž platí opatření obecné povahy, které má pomoci v boji proti takzvaným obchodníkům s chudobou.

Koupili si triko a mají strom na Šumavě

Šumava – Dva bratři, Richard a Filip Brožovi ze Železné Rudy, milují Šumavu natolik, že ji chtějí dělat ještě krásnější. Díky nim má nyní 350 lidí z celé republiky na Šumavě svůj strom.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.