I když už mnozí fotbaloví odborníci i někteří laici mužstvo FC Cheb už zcela odsoudilo do role sestupujícího z krajského přeboru, chebský celek se nevzdává. A kdyby jeho hráči proměnili několik jasných brankových příležitostí, mohli se radovat v sobotním dopoledním střetnutí s Novým Sedlem z vítězství. Chvilka nepozornosti a nesoustředění je ale v závěru zápasu stála dva body.

FC Cheb 1
Nové Sedlo 1
po poločase 0:0

V prvním poločase byli Chebští lepším týmem. Soupeř příliš kvality nepředvedl, škoda jen, že toho chebský celek nedokázal využít. Zejména stoprocentní šance Špiříka volala po gólu, ale zkušený režizér chebského týmu mířil mimo.

Také ve druhém poločase se domácí vrhali do útoků a po jednom z nich přihrál Špiřík Endlerovi, který se prosadil a poslal FC Cheb do vedení – 1:0.
Špiřík, zřejmě pod vlivem neproměněné gólové šance, hrál s chutí a několikrát vybídl své spoluhráče k samostatným únikům. Jenže střelců byla branka asi hodně malá a žádnou z příležitostí nevyužili. Když už se zdálo, že si Chebští připíší na svůj účet druhé vítězství v soutěži, inkasovali v nastaveném čase vyrovnávací branku. Hosté tak z minima vytěžili maximum a z Chebu si odvezli nezasloužený bod.

„Samozřejmě jsem rád za bod, každý je teď zlatý, ale tentokrát jsme rozhodně měli na víc a měli jsme vyhrát. Nepochopím, jak mohou naši hráči nechat zcela osamoceného hráče, který hlavičkoval a ani nemusel vyskočit. Je to škoda, ale je třeba bojovat dál. Jsem stále optimista,“ poznamenal Miroslav Švarc, trenér FC Cheb.