Na hřišti v Královském Poříčí se v neděli od 10.15 hodin pokusí fotbalisté FC Cheb udělat další výrazný krok k záchraně, respektive k docílení barážové pozice.

Chebští hrají poslední tři kola na hřištích soupeřů, ale podle kouče Miroslava Švarce to zas taková velká nevýhoda není, neboť chebští hráči prý podávají venku lepší výkony. Trenéra však trápí docela jiná věc.

„Vývoj situace, že oddíly hrají tak jak hrají, nám nakonec nabídl obrovskou šanci se v soutěži zachránit. Také kluci se toho chopili velmi zdatně a výsledkem toho je účast čtyř hráčů na středečním tréninku. Napadá mě otázka, jestli vůbec mají hráči zájem zachránit svůj tým. Přitom jsem jim před tréninkem volal, psal esemesky a každý z nich mi potvrdil, že si situaci uvědomuje a že na trénink přijde. Je mi jasné, že špatná hra se nedá na závěr sezony několika tréninky změnit, ale šlo mi hlavně o to, vnést do týmu bojovnou náladu, dostat do mužstva jiskru a náboj, který by se pak projevil na hřišti,“ uvažuje Miroslav Švarc, dlouholetý kouč FC Cheb, který i přes všechna negativa stále věří v záchranu.

„Jen mě napadá, kdybychom se skutečně zachránili a bylo před námi dalších třicet kol nového ročníku, k čemu by to bylo, kdyby mi chodili na tréninky tři až čtyři hráči. Dostali bychom se pak do naprosto stejné situace. Jsem ten poslední, který by nevěřil v záchranu, ale zároveň si uvědomuji, že jen asi velký zázrak by udržel FC Cheb v soutěži, byť to máme v posledních třech kolech dobře nalosované, i když hrajeme všechny zápasy venku.“
Pravda, Nová Role hraje dva zápasy ze tří na domácí půdě, ale bylo by asi velké překvapení, kdyby Trstěnice porazila, stejně jako rozjeté Mariánské Lázně.

Chebští hrají tento víkend v Královském Poříčí, devátém týmu soutěže, kde to rozhodně nebudou mít jednoduché. V předposledním kole hrají fotbalisté Chebu na hřišti Nového Sedla, jedenáctého celku krajského přeboru, který má už definitivum pro další ročník. V posledním kole jim los přiřknul zachráněný Dolní Rychnov, kterému půjde o prestiž a možná i o výpomoc Nové Roli.

Jak už Miroslav Švarc řekl, Chebští mají osud v krajském přeboru ve svých rukou a i když většina z nich absentovala na tréninku, věřme, že do posledních střetnutí dají všechno. Nejen jejich trenér a realizační tým, ale také diváci i samotný klub by si to jistě zasloužil.


Rozlosování
posledních třech kol
28. kolo
Královské Poříčí – FC Cheb
Nová Role – Trstěnice
29. kolo
Nové Sedlo – FC Cheb
Kraslice – Nová Role
30. kolo
D. Rychnov – FC Cheb
Nová Role – M. Lázně