Za krásného letního počasí čekalo Na Hilárii na diváky střetnutí předposledního týmu – FC Cheb – s posledním celkem tabulky krajského přeboru. A i když se to nezdálo, hrálo se o hodně. Chebským totiž ještě jde o udržení v soutěži, respektive o místo, zaručující baráž o udržení.

Už od začátku střetnutí bylo vidět, že Nejdek se nachází správně na chvostu tabulky. Fotbalistům FC Cheb dovolil soupeř utkání přetavit v exhibici.
V prvním poločase si dokonce dovolil domácí Bohuslav Špiřík parádičku, kdy nejdříve udělal kličku brankáři a i když mohl střílet do prázdné branky, počkal si na obránce, toho rovněž obelstil a teprve pak poslal míč do nejdecké svatyně. Ve druhé půli už bylo na hřišti jen jedno mužstvo – domácí FC Cheb.
Po výrazném vítězství tak nyní ztrácí na barážovou Novou Roli jen dva body, a tak je všechno otevřené. I když, je to jen fotbal.

„Myslím, že svojí úrovní nebyl dnešní soupěř ani z A třídy. Hosté hráli hodně odevzdaně, soutěž dohrávají na půl plynu. My jsme sice měli pár fotbalových akcí, ty nám, ale hodně umožnili nejdečtí hráči. Stále je tu šance na záchranu. Je pravda, že už několikrát jsme mohli být záchraně blíž a pak jsme zklamali. Nyní jsme opět blízko a já doufám, že se hráčům rozsvítí a uvědomí si, že je o co hrát. Čekají nás tři zápasy na hřištích soupeřů. Uvidíme, kolik bodů získáme. Na hřištích soupeřů se nám hraje lépe,“ řekl po utkání Miroslav Švarc, trenér FC Cheb.