Na divizní soutěž připravující se fotbalisté Spartaku Chodov sehráli další, v pořadí už pátý přípravný zápas z porce šesti plánovaných utkání a soupeřem jim tentokrát byl přední celek Karlovarského krajského přeboru z Františkových Lázní.

FC Fr. Lázně 2
Chodov 4
po poločase 1:2


Utkání hrané na vynikajícím, pečlivě pěstovaném a udržovaném trávníku, doslova sametové kvality, mělo vše, co takový přípravný zápas má mít.
Hrál se oboustranně útočný a bojovný fotbal, plný nasazení a dost podobný nedávnému zápasu Chodova v divizním Tachově, jen s tím rozdílem, že v lázních se víc prosazovala ofenziva a padaly tady pěkné branky. Více jich podle očekávání vsítili divizní hosté, kteří šli Správkou do vedení a po vyrovnání domácích vyhráli gólem Šustra první poločas zaslouženě 2:1.

Ve druhé části hry zvýšil na rozdíl dvou branek chodovský Kaňok a po korigování domácích „Kohoutů“ pak Nerad, nová posila Spartaku z Karlových Varů, upravil výsledek na konečných 4:2 pro hostující divizní celek z Chodova.
„Byl to pro nás další prospěšný a velice užitečný přípravný zápas, v němž jsme si na rozdíl od Tachova, a stejně jako proti dorostu Buldoků, více prověřili ofenzivní činnost a hru směrem dopředu,“ hodnotí utkání trenér Spartaku Chodov Jiří Vican, který, stejně jako v předešlých duelech, dal herní příležitost všem hráčům ze širšího kádru.

„Ve Frantovkách jsme prostřídali celou lavičku hráčů, stejně jako ji prostřídáme i v posledním, přece jen narychlo sjednaném středečním přáteláku v nedalekém Novém Sedle. I tam dostanou herní příležitost hráči, kteří ještě v boji o základní sestavu můžou přesvědčit,“ slibuje dát šanci všem svým svěřencům trenér Vican.

Hodnocení sobotního utkání ve Františkových Lázních pak zakončil slovy: „V přípravném zápase, v němž se více útočilo, než bránilo, se prosazovaly spíše útoky. A to na obou stranách. Zato obrany nehrály až na doraz. Riskovat nějaká zranění v závěrečné fázi letní přípravy, tedy týden před zahájením soutěží, by už bylo naprosto, ale naprosto nesmyslné,“ ocenil Vican korektní přístup všech hráčů k tomuto přípravnému utkání.

(mi)