V sestupových vodách řádně namočený D. Rychnov, který v minulém kole překvapivě zvítězil v Aši 3:1, teď v sobotním souboji s františkolá­zeňskými „Kohouty“ těžce selhal. Naopak celek z lázní se po nářezu v Kr. Poříčí, kde inkasoval „bůra“ velice rychle otřepal a rychnovskému SK zasadil těžkou ránu. Osm branek, jedna hezčí než druhá v síti domácích, je až krutým debaklem SK, který třemi góly v závěru utkání hrůzostrašný výsledek z 1:6 přece jen alespoň částečně zkorigoval.

SK Dolní Rychnov 4
FC Frant. Lázně 8

Poločas 1:4

V Dolním Rychnově padlo branek jako máku, plný tucet. Dvakrát víc než domácí jich nastříleli hosté, kteří měli drtivý úvod, šli do vysokého vedení, a proto zaslouženě zvítězili. Úvodní hrozbu hostí po rozehraném rohu a centru Bastla na Hiblera domácí bez úhony přečkali. Na druhé straně hřiště vypálil z úhlu Křenek, ale jednička hostí brankář Vachůn, míč bez problémů chytil. Ve 12. minutě už to tam spadlo. Lukášové Hibler s Luňákem rozehráli prima akci, na jejímž konci byl přesný pas na zcela volného Kříže, který křížnou střelou do protipohybu brankáře otevřel skóre utkání. Další gól hostí pro ofsajd neplatil. Z protiakce a kolmice Moravce unikl Šťáhlovský, ale z gólové pozice nastřelil jen tyč františkolázeňské branky.

Na zdlouhavou mezihru nebyl čas. Hrálo se nahoru dolů, v rychlém sledu padaly i další pěkné branky. Na dlouhý nákop do volného prostoru se rozběhl mladíček Eisenreich a prudkou střelou ke vzdálenější tyči upravil v 19. na 0:2. Odpovědí byl nádherný přímý kop Bulíčka do pravého horního růžku branky z pohledu střelce, ale Vachůn podobně parádním zákrokem chytil. Krátce nato unikl Kříž, ale ztroskotal na brankáři Krhounkovi, který ho pádem pod nohy vychytal. Zápas měl svižné tempo.

Po půlhodině hry unikl Kalabza, narazil si míč s Moravcem a prudce vypálil, jenže Vachůn se blýskl efektním zákrokem a tuto, stejně jako opakovanou střelu zblízka bravurně vyrazil. Pak už se s góly doslova roztrhl pytel. Další dva v síti domácích, byly časově slepené. Ve 36. našel Hibler Eisenreicha, který prudkou ranou zpoza vápna do dolního kouta branky zvýšil na 0:3.

Minutu nato se prudkou střelou z dálky k tyči prosadil Bastl a bylo to 0:4. Domácí byli na ručník. Po chybě hostí však snížili na poločasových 1:4, když po rohu Bulíčka gólman neudržel míč a Moravec ze spletité situace propasíroval míč do sítě.

V gólové přestřelce druhé půle byli rovněž úspěšnější hosté. Krátce po změně stran vypálil z hranice šestnáctky Iterský, míč vlivem nerovnosti terénu neuvěřitelně poskočil, změnil směr, a skončil v síti zkoprnělého střídajícího brankáře Slobody, 1:5.

To ale nebylo vše. Hosté pálili ostrými jako na střelnici a přidávali další góly. V 52. přišla kolmice Bastla na Kříže a ten svůj smrtící brejk zakončil k tyčí umístěnou ranou na 1:6.

V 65. došlo k faulu brankáře hostí na Křenka, na nařízený pokutový kop se rozběhl Bulíček a proměnil, 2:6.

V 72. rozehráli Bulíček s Dostálem poněkud komplikovanou akci, z níž Křenek uvolnil Kalabzu, který umístěnou ranou pod břevno snížil na 3:6. Minutu nato vypálil táhlou střelou z dálky Cigánik, ale brankář Vachůn chytil. V 79. vyslal prudký projektil na branku Bastl, brankář Sloboda míč jen vyrazil a zcela volný Eisenreich dorážkou zblízka zkompletoval svůj hattrick, 3:7.

Domácím nešlo v té době nic. Z kalichu hořkosti pili plnými doušky a toužebně vyhlíželi konec utkání. Hosté je nijak nešetřili a přidali další gól. V 82. vypálil bombu k tyči Iterský a míč se poosmé zatřepetal v síti, 3:8.

Chvíli nato Bastl vypustil do brejku Iterského, který po kličce brankáři vystřelil jen do boční sítě. Nebývale bohatou střeleckou kanonádu, která se hodí spíše k zápasu z hokejového pravěku než k současnému fotbalu, pak zakončili gólem domácí. Na dlouhý míč z obrany si naběhl Křenek a po kličce brankáři uzavřel účet utkání gólem do prázdné branky na divoce konečných 4:8.

Byl to na branky velmi bohatý a divácky atraktivní zápas, který se pochopitelně více líbil příznivcům hostí. Pomsta Frantovek za podzimní kontumák 0:3 (pro administrativní chybu) v zápase, který na hřišti vyhráli 4:0, tak byla více než sladká.

„Po vítězství v Aši jsme dnes padli na nos a vrátili se zpět do reality,“ byla krátká, ale naprosto výstižná slova kouče domácích Mariána Meceleho, který vzal neúspěch sportovně a svému protějšku pogratuloval.

Trenér vítězných Fr. Lázní Milan Kolouch byl samozřejmě o poznání spokojenější a k zápasu řekl: „S prvním poločasem jsem byl spokojen, podali jsme velmi dobrý výkon. Kombinace byla v pohybu, dobře jsme bránili, útočili i zakončovali. Pod dojmem vysokého vedení, kdy byl po 50 minutách stav 6:1 v náš prospěch, už ale někteří z našich hráčů polevili a přestali hrát a soupeř toho využil. Naše defenzivní chyby zřejmě pramenily z uspokojení a domácí naší nedůslednost gólově potrestali. Body jsme už potřebovali, takže díky vysokému vítězství samozřejmě převládá spokojenost,“ zakončil své hodnocení Milan Kolouch, někdejší prvoligových hráč bývalé Rudé Hvězdy a Unionu Cheb.

V divoké gólové přestřelce okořeněné 12 góly se hattrickem blýskl mladý Eisenreich (17 let). Po dvou gólech dali Kříž a Iterský, jeden přidal Bastl. U domácích skórovali rovněž čtyři hráči, každý po jednom góle.

Góly: 41. Moravec, 65. Bulíček z PK, 72. Kalabza, 86. Křenek – 19., 36. a 79. Eisenreich, 12. a 52. Kříž, 49. a 82. Iterský, 37. Bastl.

D. Rychnov: Krhounek (46. Sloboda) – Sekáč, Dostál, Kalabza, Truhlář (57. T. Jílek) – Šťáhlovský, Cigánik, Šimků, Bulíček – Moravec (63. Stejspal), Křenek. Připraven Vogl. Trenér Marián Mecele, vedoucí a asistent Vladimír Sedláček.

Fr. Lázně: Vachůn – J. Větrovec, Valenta, M. Větrovec, Luňák – Kříž, Országh, Bastl, Eisenreich – Hibler (75. Glazer), Iterský (87. Stieranka). Připraven brankář Duc The Nguyen. Trenér Milan Kolouch, vedoucí asistent Karel Němeček.

Rozhodčí: Cvrk – Pešek, Adamec. DS Tomášek.

ŽK 1:2 (74. Křenek – 42. Hibler, 55. Iterský). Přihlíželo 70 diváků.