O víkendu sehrál FC Jiskra Hazlov dva zápasy zimního turnaje ve Františkových Lázních. V sobotu jej za pěkného počasí, na perfektně připraveném hřišti přivítal tradiční rival, mladý tým domácích „kohoutů“.

FC Fr. Lázně 1
FC Jiskra Hazlov 1
po poločase 1:1

Tristní pohled byl na hazlovskou střídačku, na které seděl s nohou v sádře osamocený Veleman, lavičku domácích zahřívalo náhradníků pět. V průběhu prvního poločasu měli hosté mírnou převahu, kterou ve 26. min. zužitkoval parádní střelou do šibenice Belovič.
Vedení 0:1 jim vydrželo až do 45. min., ve které projel hazlovskou obranou expres Iterský, který klasickým gólem do šatny srovnal na 1:1.
V úvodu druhé půle skončila placírka Beloviče v náruči domácího golmana Duc The Nguyena, Šiman z nadějné pozice branku vysoko přestřelil a iniciativu přebrali domácí borci, kteří se marně snažili překonat Kindla v brance hostí. V závěru zápasu se zranil Josef Prekop a hazlovský tým ubránil remizu s deseti hráči.
Slušně hrané střetnutí řídil s přehledem rozhodčí Václav Vošmik, bezchybný výkon předvedli i jeho asistenti Julius Kobielský a Zdeněk Vejvoda.
FK Františkovy Lázně : Duc The Nguyen, Hibler j., Valenta, Král, Najman, Větrovec, Orzách, Kolouch, Kříž, Bastl, Iterský, zahrát si mohli i náhradníci Luňák, Hibler T., Eisenreich, Mařík a Gláser.
FC Jiskra Hazlov: Kindl, Dočekal, Prekop, Koloc, Beneš, Belovič, Šlesingr, Prokopec, Šiman, Novotný a Špiřík.
V neděli se v mrazivém poledni sešli na sněhem pocukrovaném trávníku všichni, až na trojici rozhodčích, ze které nepřišel ani jeden.

Baník Habartov 2
FC Jiskra Hazlov 4
po poločase 1:0

Po krátké poradě se píšťalky ujal dobrovolník z habartovské výpravy a mohlo se začít. První poločas měl do pohledného fotbalu hodně daleko. Už v první minutě zápasu minul prázdnou branku hazlovský Dočekal, který pak neproměnil ani obrovskou šanci ve 40. min.
Snaživí hráči Habartova si vypracovali několik vyložených gólových příležitostí, ze kterých zásluhou výborného hazlovského gólmana Kindla využili jen jednu. Ve 35. min. to byl rychlý Baur, který dostal domácí do vedení 1:0. Do druhé půle zamíchal trenér Švarc sestavou a obraz hry se rapidně změnil.
Ve 46. min. srovnal Beneš skore na 1:1, o minutu později vypálil po přihrávce Beloviče Dočekal, jeho bombu brankář Richter s námahou vytáhl na roh. V 52. min. zahřála hrstku promrzlých hazlovských diváků nejhezčí akce zápasu, Dočekal zatáhl míč po levé straně, v plném běhu poslal přihrávku Špiříkovi, který prudkou střelou z voleje dostal hosty do vedení – 1:2. O několik minut později se gólu dočkal i Dočekal, ze skrumáže před brankou zvýšil na 3:1. Deset minut před koncem využil Straka hrubou chybu hazlovské obrany a snížil na 2:3.
V závěrečných minutách se zaskvěl hostující Novotný, jeho sólový průnik zastavili domácí faulem v pokutovém území a zkušený exekutor Špiřík stanovil konečné skóre zápasu na 2:4.
Baník Habartov: Richter, Bučil, Singl, Tamajka L, Tamajka R., Margetta, Baur, Straka, Chumlen, Novák a Bartoš - náhradníci: Hančer, Lopáček, Herner, Bandulič a Kraus.
FC Jiskra Hazlov: Kindl, Dočekal, Šlesingr, Koloc, Repčík (50. Novotný), Beneš, Belovič, Šiman, Bláha, Tuček, Špiřík.
Hazlovský trenér Miroslav Švarc byl s průběhem druhého poločasu spokojen: „Ráno se mi pro chřipku omluvil Prokopec, a tak jsem po zraněném Prekopovi měl dnes k dispozici jediného náhradníka. Trnul jsem hrůzou, že na namrzlém trávníku dojde k dalšímu zranění a já už nebudu mít s kým hrát. Zatím se mi přes abnormální marodku daří výpadky zalepovat tak, že se na naší hru dá koukat. Nezbývá než věřit, že do jara budeme až na Velemana kompletní.“

(Jaroslav Gregor)