Ve druhém jarním kole KP zajížděl Union Cheb na hřiště františkolázeňských „Kohoutů“. Zatímco pro domácí tým, který v jarní premiéře zvítězil na hřišti karlovarské Lokomotivy, to bylo již druhé utkání, pro Union Cheb po virovém onemocnění většiny hráčů v minulém týdnu to byla jarní premiéra.

FC Fr. Lázně 2
FK Union Cheb 2001 0
po poločase 1:0

Do utkání po nemoci nastoupili sice již všichni hráči, ale právě tréninkový výpadek a nerozehranost byla příčinou toho, že jindy s přehledem hrající celek se vůbec nemohl dostat do zápasu. Naopak domácí hráči hned od začátku utkání s přehledem kontrolovali hru a vytvořili si slibné akce.

Skóre se mohlo měnit již v 9. minutě. Na rozehraný přímý kop si naběhl Míra Větrovec a prudkou střelou jen těsně přestřelil branku Unionu. Další šance přišla ve 13. minutě, kdy z ideální pozice Kříž poslal hlavou míč přímo do náruče brankáře Buřiče. V 15. minutě se domácí dočkali. Po dalším přímém kopu se v malém vápně nejlépe orientoval Miroslav Větrovec, a s pomocí teče zadáků Unionu poslal domácí do vedení 1:0. Domácí povzbuzeni vedoucí brankou i nadále dělali problémy chebské obraně, kde především Iterský byl při chuti a jeho šance ve 24. a 30. minutě mohly znamenat zvýšení skóre. Hráči Unionu mohli vyrovnat stav ve 27. minutě, kdy přímý kop Řezáče vyboxoval nad břevno domácí brankář Duc The Nguyen. Před koncem prvního poločasu pro zranění odstoupil v týmu Unionu Těšínský a na hřišti jej nahradil Pilař.

Do druhého poločasu trenér Aleksič musel provést další dvě neplánované změny v sestavě. Místo zraněných Hudečka a Klepáčka poslal na hřiště Žahourka a Alexu. První šancí ve druhém poločasu se blýsknul ve 46. minutě domácí Kříž, ale jeho obstřel brankáře Buřiče jen těsně minul pravou tyč. O minutu později otáleli domácí s odkopem k míči se dostal kapitán Šebesta, jeho střelu však gólman chytil. Sládeček v 53. minutě střílel z trestného kopu a střela jen těsně minula levou tyč. Trestný kop z 25 metrů rozehrávali o minutu později i domácí, ale střelu Bastla Buřič rovněž s přehledem zneškodnnil. V 56. minutě utekl obraně Unionu agilní Iterský a podél brankáře zvýšil na 2:0. Domácí vystřídali v 68. minutě, kdy na hřiště přišel místo Kříže Országh. O dvě minuty později se zranil další hráč Unionu Žahourek a zbytek utkání dohrával Union o deseti hráčích.

V poslední čtvrthodině si Union vytvořil tři slibné šance. Nejdříve v 75. minutě prošel středem hřiště Sládeček, ale prudká rána trefila jen domácího gólmana. O šest minut později po přihrávce Sládečka měl tutovku na kopačkách Šebesta, ale i tato střela minula domácí branku. Když v 84. minutě Kohout v ideální pozici netrefil, bylo jasné, že domácí celek získá v tomto utkání zaslouženě tři body. V poslední minutě ještě v mužstvu domácích vystřídal Eisenreicha Luňák.

Branky: 15. M.Větrovec, 56. Iterský. ŽK: 2-3. Rozhodčí utkání: Kobielský- Chrástecký, Vokoun, delegát FS: Miroslav Skála.
FC Fr. Lázně: Duc The Nguyen - Hibler, Karafiát, Král, Větrovec M.,Větrovec J., Eisenreich (89. Luňák), Kolouch, Kříž (68. Ország), Bastl, Iterský, připraveni na střídání: Valenta, Najman, Hibler L.,Vild. Trenér: Milan Kolouch.

FK Union Cheb 2001: Buřič - Těšínský (43. Pilař), Rolník T., Dobeš, Hudeček (46. Alexa), Kohout, Šebesta, Klepáček (46. Žahourek), Řezáč, Rolník A., Sládeček. Připraveni na střídání: Volf, Aleksič, Chmel. Trenéři: Šebesta, Aleksič.
Možnost nápravy budou mít hráči Unionu příští týden, kdy hostí na domácím hřišti celek Dolního Rychnova. Utkání se hraje v sobotu 28.3.2009 od 10:15 hodin.

Slovo trenéra Miroslava Šebesty: „Na naší dnešní hře se projevil tréninkový výpadek způsobený nemocí většiny hráčů v minulém týdnu a dvoutýdenní zápasová pauza. I když jsme odehráli na zdejší umělce celý zimní turnaj, dnes nám dělal problémy suchý povrch, kde míč neměl patřičný odskok a skluz. I přes porážku bych chtěl však hráčům poděkovat za přístup k utkání. Nejvíce mě však mrzí nezaviněná zranění čtyř našich hráčů v dnešním utkání.“