Po umělých trávnících ve Františkových Lázních, Plzni a Karlových Varech zakončila hazlovská Jiskra přípravu na jarní divizní boje na kvalitní „umělce“ poslední generace v Sokolově.

FK Baník Sokolov B 2
FC Jiskra Hazlov 1
po poločase 0:1

Oba trenéři hledali to nejlepší složení mužstva pro sobotní mistrovské zápasy, hráči se je snažili o svých kvalitách přesvědčit a tak se hrálo devadesát minut naplno. Na tvrdé souboje doplatili hostující Rossmeisl, který odkulhal ze hřiště už v 16. min. se zraněným kolenem a Belovič, který utkání se sebezapřením dohrál.

Ve vyrovnaném utkání, se hosté ve 32.min ujali vedení 0:1, když po faulu na Komberce proměnil nařízenou penaltu s naprostou jistotou Veleman. V úvodu druhé půle vyrovnali domácí Vítkem na 1:1. Prudkou střelu Vůjtěcha z trestného kopu vyrazil Lutzbauer na roh. Nešťastně pak do hry zasáhl Pavel Veleman, který hodně nahlas upozornil rozhodčího na neodpískaný ofsajd. Viděl za to žlutou kartu a domácí zahrávali trestný kop v pokutovém území. Prchal nedal Lutzbauerovi šanci a prudkou střelou k levé tyči, dostal Baník do vedení 2:1.

Snaha hazlovských borců o srovnání skore přes převahu v závěru zápasu vyzněla naprázdno. Obrovskou šanci zmařil Horváth, který ze šesti metrů domácího Šourka neprostřelil. Neuspěl ani Komberec, symbolickou tečkou, pak byla střela Beloviče, která šla v poslední minutě těsně vedle pravé tyče. Bez ohledu na výsledek předvedl hazlovský fotbalový tým velmi dobrý výkon.
Důkladnější prověrkou divizní výkonnosti bude sobotní střetnutí o první jarní body s celkem Litvínova, které se hraje v sobotu v 10,30 hod. na hřišti v Hazlově.

Pod vedením zkušeného trenéra Jiřího Musila si v Sokolově zahráli: Lutzbauer, nově zvolený kapitán Bauer, Rossmeisl, Kašaj, Houdek, Šiman, Oršel, Veleman, Dočekal, Komberec, Horváth, Šlesingr, Karafiát a Belovič .

(Jaroslav Gregor)