Favorit nedělního divizního derby neponechal nic náhodě, a tak na parádně připravené hřiště vyběhl se čtyřmi posilami z kádru úspěšného druholigového áčka, v čele se skvělým gólmanem Ottmarem.

FK Baník Sokolov B 1
FC Jiskra Hazlov 1
po poločase 0:0

Oslabený hazlovský tým, který přijel bez Dočekala, Beloviče a Čížka, předvedl v utkání výkon, který ocenili i příznivci domácího Baníka. Konečně jarní počasí vylákalo slušný počet 350 diváků, kteří viděli vydařenou fotbalovou detektivku. Přes rušné akce na obou stranách se diváci až do 76. min gólu nedočkali, přesto viděli spoustu parádních fotbalových akcí.

Tu nejhezčí přinesla 33. min. ve které Radim Prokopec napálil míč z voleje pod břevno domácí branky a Radim Ottmar vynikajícím zákrokem vyrazil míč na roh.

Na druhé straně se vyznamenal Veleman, který vyhlavičkoval střelu domácích z brankové čáry. Kombercovu střelu k levé tyči vyškrábl domácí brankář na roh, zahanbit se nadal ani Lutzbauer, který kryl přízemní střelu Helda.
Čtrnáct minut před koncem zahrávali domácí rohový kop, ze kterého se s obrovskou porcí štěstí dostali do vedení – 1:0. Rossmeislův prudký odkop se odrazil od nohy domácího Filipa a skončil v síti hazlovské branky.
Vidina nezasloužené porážky vyburcovala hostující tým k nevídanému strhujícímu závěru zápasu. Lutzbauer opustil svoji branku a operoval v pokutovém území domácích Hokejovou power play, pak po obrovském závaru před domácí brankou završil v poslední minutě Veleman, na jeho prudkou hlavičku byl i skvělý Ottmar krátký a FC Jiskra Hazlov si za velkého jásotu svých příznivců připsala za více než zaslouženou remizu 1:1 a desátý bod do divizní tabulky.

Do rámce pohledného fotbalového zápasu plně zapadl hlavní rozhodčí Tomáš Grimm, který s asistenty Hudečkem a Hodačem řídil utkání naprosto objektivně.

FC Jiskra Hazlov: Lutzbauer, Bauer, Veleman, Houdek, Šiman, Šlesingr (82. Karafiát) Prokopec, Komberec, Oršel, Draksl, Rossmeisl.
Baník Sokolov B: Ottmar, Svůra, Kopřiva, Vojtěch, Hrabáč, (67. Gajdoš),Vítek, Prchal (24. Kratochvíl), Held, Filip, Jón (72. Čertík), Šorfa.
Po dlouhé době byl s výsledkem spokojen hazlovský trenér Jiří Musil: “Kluci předvedli neuvěřitelně disciplinovaný, kolektivní výkon. Všichni hráli na doraz a znovu dokázali, že i proti divizním soupeřům umí zahrát. V sobotu nás čeká béčko Kladna, soupeř z horních pater tabulky, a tak věřím, že svůj dnešní výkon zopakují.“

(Jaroslav Gregor)