Zdánlivě bezvýznamné divizní střetnutí, v němž už prakticky o nic nešlo, diváky doslova nadchlo. Oba týmy hrály s velkým nasazením, o vzrušující momenty se navíc postaral i hlavní rozhodčí Cupl, kterému zdárně asistoval pomezní Chládek. Nepochopitelnými verdikty uváděl jindy až příliš klidné hazlovské příznivce do varu.

FC Jiskra Hazlov 1
SK Horní Měcholupy 1
po poločase 1:1

Vrcholný kousek předvedl v 16. min., kdy neuznal regulérní gól domácího Prokopce. Za kritiku svého výkonu, ukázal domácím hráčům pět žlutých karet. Kuriózní bylo i vystoupení hostujícího Červenky, který v 57. min. střídal Mišáka, zahrál si pár minut a po hrubém faulu bez míče odcházel po červené kartě se sklopenou hlavou do šaten. Ve vyrovnaném zápase měli hosté mírnou optickou převahu v poli, před brankou byli daleko nebezpečnější borci hazlovské Jiskry. Rychlá akce Komberce s Bauerem skončila střelou vedle levé tyče. V 16. min. vytáhl po závaru před brankou gólman hostí Janocsko ze své branky prudkou hlavičku Prokopce, když míč už byl nejméně 20 cm za brankovou čárou. Nic nepomohly protesty hráčů a diváků, pomezní Chládek mlčel a hlavní Cupl gól neuznal.

Po dvou minutách se do šance dostal Komberec, který zmátl vyběhnuvšího brankáře a parádní hlavičkou dostal domácí do vedení 1:0. Ve 25. min. obléhali hazlovskou branku hosté, k míči se dostal volný Bičaník a střelou z voleje srovnal skore na 1:1. Prudká střela Houdka šla těsně nad branku hostí. V závěru poločasu se vyznamenal Lutzbauer, který vyrazil střelu Birmy. Tutovou šanci měl v úvodu druhé půle Bičaník, zmařil ji vynikající zákrok Lutzbauera, který jeho střelu z malého vápna kryl.

Zbytek zápasu provázela marná snaha domácích o vstřelení vítězné branky. Kombercovu střelu Janocsko chytil, dalekonosná bomba Houdka šla znovu nad břevno, Oršel se trefil přesně do golmana, Bauerovu ránu pod břevno vyrazil brankář na roh, a tak se domácí museli spokojit s remizou.
FC Jiskra Hazlov: Lutzbauer, Bauer (93. Repčík P.), Houdek, Dočekal, Belovič (80.Vališ J.), Šlesingr, Prokopec, Komberec, Oršel, Rossmeisl,Veleman.
Poklonu domácím vysekl trenér hostí Petr Nykl : „Udělali jsme ze zápasu zbytečné drama. Týden jsem hráče upozorňoval na to, že nám v Hazlově nespadne vítězství samo do klína. Byl jsem se na jeho zápasy třikrát podívat, a tak vím, že fotbal hrát umí, pokaždé doplatili jen na kondici. Náš dnešní výkon měl být po zásluze potrestán.“

Relativně spokojen byl domácí trenér Jiří Musil: „Ve vyrovnaném, nervózním utkání jsme mohli strhnout vítězství na svoji stranu. Vzhledem k naší momentální situaci je nakonec i remíza úspěchem.“

(Jaroslav Gregor)