Po sestupu z divizní soutěže opustili hazlovský tým Lutzbauer, Komberec, Draksl, Oršel a Houdek. Oslabený hráčský kádr doplnili navrátilci z hostování v Aši, Beneš a Kindl. V jednání je hostování Veseckého a Koloce z FC Cheb.

Staronový trenér Míra Švarc zahrnul do letní přípravy tři přátelská utkání, která měla potvrdit ambice týmu pro krajský přebor. První střetnutí se hrálo v Thiersteinu, kde s TV, známým jako „Vosyka tým“, po vyrovnané hře prohrál 0:1, když jediný gól zápasu dal z trestného kopu Drahorád. O týden později zajížděl hazlovský tým znovu k německému soupeři, kterým byl Turbine Bergen u Plavna. Po vynikajícím výkonu v prvním poločase nakonec zvítězili po čistém hattricku Prokopce a parádním gólem Tomáše Tučka 4:1. Vyvrcholením přípravy, měl být poslední přípravný zápas s pikantním soupeřem, FC Cheb. Před léty vystřídal na hazlovské lavičce trenér Švarc Zdeňka Koubka, který se při sobotním utkání představil jako nový trenér FC Cheb.
Jeden ze základních pilířů bývalého hazlovského „fotbalového zázraku“ Bob Spiřík, nastoupil v základní sestavě FC Cheb a byl jedním z nejlepších hráčů zápasu.

Přes ostudný přístup domácích hráčů, kterých se k utkání sešlo deset, viděla hrstka diváků fotbalovou bitvu, která skončila naprosto nefotbalovým výsledkem 5:6 ve prospěch borců FC Cheb. Kdyby Veleman a Vesecký na straně domácích a Spiřík za FC proměnili penalty, mohl být výsledek ještě kurióznější.

Závěr letní přípravy potvrdil, že po herní stránce je hazlovský tým do nového ročníku připraven. S deseti hráči v mistrovských zápasech ale žádnou díru do fotbalového světa neudělá. K prvnímu zápasu sezóny zajíždí hazlovský tým v sobotu do Dolního Rychnova, kde je čeká nevyzpytatelný soupeř, který s naprostou jistotou fotbalovou kvalitu FC Jiskra Hazlov prověří.

(jagr)