Na svůj poslední fotbalový zájezd do Jáchymova neměl hazlovský klub dobré vzpomínky. Před sedmi lety, ještě v I.B třídě, tam sehrál více než nešťastný zápas, plný ostrých faulů. Výsledkem byla ošklivá zlomenina nohy, tehdy velmi nadějného mladíčka Davida Bláhy. Smíšené pocity se kterými se David se svým týmem na jáchymovský trávník vracel, se v nedělním utkání rozptýlily jako z doutníku dým.

TJ Jáchymov 3
FC Jiskra Hazlov 5
po poločase 1:4

Parádní fotbalový stánek „Panoráma“, dobrá parta jáchymovských funkcionářů, slušní příznivci , kteří v průběhu zápasu sváděli s početnou skupinou hazlovských fanoušků noblesní souboj v povzbuzování. Skvělá kulisa, která je v dnešní době více než vzácná. Hráči obou týmů předvedli fotbalový koncert, okořeněný osmi brankami.
Hazlovští borci vlétli do zápasu jako uragán, už ve 2.min zakončil pohlednou akci Velemana s Bauerem nechytatelnou bombou Prokopec a hosté vedli 0:1.
V 9. min se po hrubce hostující obrany dostal k míči Sýkora a srovnal skore na 1:1. O pět minut později se zaskvěl Šiman, který dalekonosnou střelou, znovu vrátil hostím vedení 1:2.
Ve 20.min zahrával Hazlov tři rohy za sebou, ten třetí jim konečně vyšel a po prudké hlavičce Bauera vedli 1:3.
Po třech minutách hry, se do míče opřel kapitán hostí Veleman, a prudkou střelou z voleje k levé tyči, zvýšil vedení na 1:4.
Skore poločasu 2:4, zakončil ve 37.min střelou z trestného kopu domácí Kolárik. Dramatický průběh druhé půle naznačila 47. min, kdy hosté v domnění, že bude u středové čáry odpískán faul na Velemana přestali hrát a dva útočníci domácích se řítili na bezmocného gólmana Kindla, nikým neobtěžovaný Lešťan, snížil na 3:4.
V průběhu druhého poločasu nedokázali hosté svoji převahu vyjádřit brankami, z ojedinělých protiútoků měli blízko k vyrovnání skore domácí. V 62.min poslal míč vedle pravé tyče do autu Sýkora a v 82. min zneškodnil přízemní střelu brankář Kindl.
V drtivém závěru hostí, poslal míč nad břevno Veleman, Benešovu ránu golman kryl a Bauerův střelecký pokus vyrazil na roh. Spravedlivou tečku za vydařeným zápasem přinesla poslední minuta, domácí gólman Sutto se vyběhnutím snažil zmařit sólový průnik Bauera, míč se dostal k Prokopcovi, který do prázdné branky zpečetil hazlovské vítězství 3:5.
Do rámce utkání zapadl i výkon rozhodčího Štěrby Václava, kterému asistovali Štěrba Martin a Garaj.
S průběhem zápasu musel být spokojen i delegát, kterým byl předseda KFS Ing. Rostislav Votík.

Sestava FC Jiskra Hazlov:
Kindl, Bauer, Bláha, Veleman, Rossmeisl, Vesecký, Beneš, Belovič, Šiman, Prokopec, Koloc (79. Prekop)

Jáchymovský trenér Luboš Melichar zhodnotil průběh zápasu stručně:
“Porazil nás manšaft, který byl ve všech směrech lepší než my“.
S výhrou a třemi body nebyl hazlovský lodivod Míra Švarc zcela spokojen: “Zklamal mě výkon hráčů ve druhé půli. Naplno jsme hráli tak 35.min prvního poločasu, pak jsme dost zvolnili. Ve druhé půli jsme se rozběhli až v posledních minutách“.