Podzimní část krajského přeboru zahájil hazlovský tým impozantní sérií pěti vítězství.

TJ Baník Kr. Poříčí 2
FC Jiskra Hazlov 0
po poločase 0:0

V šestém kole remizoval s velkým favoritem soutěže Baníkem Sokolov B a byl na čele tabulky. Pak přišly šokující porážky 1:7 v Mariánských Lázních a 1:5 v Chýši. K sobotnímu zápasu v Královského Poříčí jela hazlovská Jiskra pro dárek k pětapadesátým narozeninám svého trenéra Míry Švarce v podobě zisku tří bodů. Toho se však nakonec hazlovský kouč k lítosti hráčů a fanoušků nedočkal.
Do 86. min. zápasu měla více ze hry a nikdo z diváků nepochyboval o tom, že si hosté odvezou alespoň bodík. Na dramatickém průběhu zápasu měl obrovský podíl rozhodčí Tichota s asistenty Šifaldou a Kozákem. Tvrdé zákroky domácích, které permanentně zaměstnávaly hazlovskou masérku Martinu Urbanovou, benevolentně přehlížel, faul na Šlesingra posoudil obráceně, v 83. min. přerušil slibnou akci hostí pro ofsajd, který neviděli ani příznivci domácích.

Nevyužité šance se hostujícímu týmu vymstily čtyři minuty před koncem zápasu, zákrok brankáře Kindla, posoudil rozhodčí jako nedovolený a Kopřiva z nařízené penalty zajistil domácím vedení 1:0.

Závěrečný hazlovský nápor vyzněl naprázdno, pět střel odrazil golman Kiss, podobný faul, který předvedl Kindl, se povedl i jemu, tentokrát ale rozhodčí Tichota přivřel obě oči a faul neviděl. V poslední minutě pronikl do zcela otevřené obrany domácí útočník Phung Viet Hung a technickou střelou k levé tyči uzavřel skore zápasu na 2:0.Před rozehrávkou ze středového kruhu, neudržel nervy hostující Šlesingr, který hlasitě kritizoval výkon hlavního rozhodčího, připojil se i Veleman, který pro změnu ohodnotil výkon asistenta s praporkem. Oběma hráčům za jejich „hodnocení“ ukázal rozhodčí červené karty. V okamžiku kdy Rozhodčí Tichota schoval kartu do kapsy, ukončil utkání, a tak do šaten už oba provinilci odcházeli s polu s ostatními hráči.
Po třetí porážce v řadě spadla Jiskra Hazlov až na sedmou příčku tabulky. Doma hrála naposled 13. září, a tak hodlá v sobotu po delší době využít výhodu domácího prostředí v souboji s nevyzpytatelným celkem Lokomotivy Karlovy Vary.
FC Jiskra Hazlov: Kindl, Bauer, Dočekal, Veleman, Karafiát, Koloc (65. Vesecký), Beneš, Belovič, Šlesingr, Prokopec (78. Michál).

(Jaroslav Gregor)