Na souboj dvou sousedů v tabulce krajského přeboru se za nádherného, takřka jarního počasí, přišla podívat stovka diváků, která viděla další přesvědčivé vítězství domácího týmu, které mohlo být ještě vyšší, pokud by domácí útočníci měli přesnější mušku, zejména pak Belovič, hlavní spalovač hazlovských šancí.

Vývoj zápasu nasměroval už ve třetí minutě Dočekal, který po akci Šimana s Prokopcem dostal Hazlov pravým angličákem do vedení 1:0.

FC Jiskra Hazlov 4

FK Ostrov 1

po poločase 2:0

Domácí tým hýřil aktivitou, kterou se fotbalově slabší hosté snažili otupit ostřejší hrou na tělo. Po sérii faulů si s přehledem pískající Martin Svatík zjednal pořádek a hostující Henzáček viděl první žlutou kartu zápasu. Velký nápor domácích zúročil ve 30. minutě Belovič, který po přesném centru Dočekala zvýšil prudkou hlavičkou na 2:0.

Dvoubrankové vedení domácí tým ukolébalo a ke slovu se v závěru poločasu dostali hosté. Ušák z ostrého úhlu branku minul, stejně dopadla i střela Filipa. Stoprocentní tutovku Semivana, který vypálil z malého vápna, kryl bravurním zákrokem Jirka Kindl.

Poslední slovo v prvním poločase měl na druhé straně Rossmeisl, jehož střelu vyrazil brankář Sutto na roh.

Průběh druhé půle už byl naprosto jednostranný. Hostující gólman Sutto svými neuvěřitelnými zákroky přiváděl domácí střelce k zoufalství. Dlouhé minuty to před jeho brankou vypadalo jako na střelnici, přesto jej hazlovští borci Belovič, Dočekal, Prokopec, Šiman, Rossmeisl nebo Bauer nedokázali překonat.

Recept našel v 71.min. Dočekal, který svůj slalom přes půl hřiště zakončil přesnou střelou k levé tyči a změnil skore na 3:0.

V 80. min. poslal Belovič míč z rohového kopu na Bauera, který hlavou zvýšil na 4:0. O pět minut později si naprosto nesmyslným faulem na Beloviče vynutil žlutou kartu hostující Eret.

V poslední minutě zápasu se po zmatku před domácí brankou dostal k míči Piskáček a ušmudlaným gólem snížil na konečných 4:1.

Velmi dobrý výkon rozhodčího Svatíka s asistenty Hrabovským a Kroupou ocenil i delegát svazu Václav Vošmik, který se k utkání dostavil se slušivým kloboukem.

FC Jiskra Hazlov: Kindl, Bauer, Dočekal, Prekop (70. Michálek), Karafiát, Rossmeisl, kapitán Beneš, Belovič, Šturm, Prokopec, a Šiman.

Trenér hostí Tomáš Štěpánek složil hazlovskému celku poklonu: „Domácí byli po všech stránkách lepší, na jejich takticky vyzrálou hru jsme nestačili, a tak o vítězi zápasu nebylo pochyb.“

„Až na závěr první půle jsme byli jasně lepší. Nebýt spousty zahozených šancí a výkonu jejich brankáře, tak jsme si mohli vylepšit skore,“ prozradil po zápase spokojený trenér domácího celku Miroslav Švarc