Po excelentním výkonu hazlovského týmu v v derby v Aši si měli v posledním podzimním kole přijet do Hazlova pro nadílku františkolázeňští „kohouti“.

FC Jiskra Hazlov 2
FC Fr. Lázně 5
po poločase 2:3

Jiskra Hazlov v celém průběhu soutěže doma neprohrála, po zápase čekaly hráče bohatě pokryté stoly na dokopné, a tak plán trenéra Miroslava Švarce nepřipouštěl jiný výsledek, než přesvědčivou výhru.

V úvodu zápasu se zdálo, že plány domácích nebudou ničím ohroženy. Velký tlak vynesl domácím tři rohové kopy a střely Beloviče, Bauera i Šlesingra, které brankáře Vilda nijak neohrozily.
Od 15. min. pak začali hosté dávat domácím lekci z produktivity.

Po pravé straně pronikl rychlík Iterský, z takřka nemožného úhlu propálil hazlovskou obranu a hosté vedli – 0:1. O pět minut později vyskočil ve vápně po rohovém kopu nejvýše Míra Větrovec a prudkou hlavičkou zvýšil na 0:2. Desetiminutové školení uzavřel třetí střelou na domácí branku Král, který projel rozhozenou domácí obranou a zvýšil vedení hostí na hrozivých 0:3. Tři střely = tři góly, to zkoprnělí hazlovští fanoušci ještě neviděli.

Trenér Švarc pak zamíchal sestavou a domácím se do konce poločasu podařilo brankami Šlesingra a Dočekala snížit na rozdíl jediné branky 2:3.

Druhá půle začala pro domácí nadějně po centru Dočekala spálil obrovskou šanci Belovič, který hlavičkou poslal míč těsně nad břevno. V 60. min. se nesmyslně hrubým faulem vyznamenal Jan Hibler, po druhé žluté viděl kartu červenou a šel předčasně do šaten.

Půlhodinovou přesilovku domácí přes velikou snahu nedokázali využít. Zalezlí hosté nedůrazné útoky domácích likvidovali s překvapující lehkostí. Navíc pak dokázali ze sporadických nájezdů na branku Kindla dosáhnout pro domácí tým potupného „bůra“. Po šlapáku Bauera zvýšil z trestného kopu Bastl na 2:4. Dílo zkázy završil v závěrečných minutách Eisenreich, který Kindlem vyražený míč mazáckým dloubákem poslal do hazlovské branky popáté.

Hlavní rozhodčí Štěrba s asistenty Cvrkem a Bacíkem neměl s řízením zápasu sebemenší problém.
Viditelně znechucený trenér domácích Miroslav Švarc byl výkonem svých borců zklamán: “V úvodu zápasu jsme si dovolili velikej luxus, prohrávat doma během pětadvaceti minut 0:3, to se stává opravdu málokdy. Ve druhé půli jsme sice soupeře tlačili, akce ale neměly ani hlavu ani patu.“

Sympatický trenér hostí Milan Kolouch byl s výsledkem zápasu více než spokojen: „Výsledek je i pro mě překvapivý. Trochu nám pomohlo, že Hazlov nehrál kompletní, já měl v týmu plno „dorostenců“, kteří mě svým výkonem potěšili. Ani za stavu 0:3 nepřestali hrát a dotáhli zápas do vítězného konce. Za stavu 2:3 se už poněkolikáté nechal zbytečně vyloučit Honza Hibler, čímž zbytečně oslabil mančaft. V tom momentě jsem se o výsledek zápasu obával, naštěstí zbytečně.“

FC Jiskra Hazlov: Kindl – Bauer, Dočekal, Prekop, Koloc (35. Karafiát), Rossmeisl (70. Vališ), Beneš, Belovič, Šlesingr, Prokopec (83. Novotný), Šiman.

(jagr)