Hazlov si smlsnul na Jáchymovu

Hazlov: Čtyřikrát se za domácí trefili Prokopec a Dočekal, tři branky dal Šiman

31.3.2009

Ani ve třetím jarním kole se fotbalisté jarního počasí nedočkali, a tak se zápas s Jáchymovem znovu hrál na ne zrovna oblíbené umělé trávě ve Františkových Lázních. Ztrátu domácího prostředí nahradili hazlovští borci mimořádnou chutí do hry a poslední celek tabulky doslova rozstříleli.

FC Jiskra Hazlov 11
TJ Jáchymov 1
po poločase 5:1

Hrstce příznivců z Hazlova, která za vytrvalého drobného deště zápas sledovala, připomněl průběh zápasu slavnou hazlovskou éru před postupem do divize.

Úvod utkání zahájila minuta ticha k uctění tragické smrti dvou velkých fotbalových nadějí ze Staré Role. Průběh utkání pak byl naprosto jednoznačný. Hosté až na ojedinělou akci Sýkory, který ve 45. min. snížil na 5:1, nepředvedli kromě několika faulů nic. Likvidační zákrok, po kterém musel ze hry odstoupit kapitán domácích Beneš, byl k vidění už ve 3. min. utkání. O minutu později předvedli hazlovští borci parádní ťukes na jeden dotek , Míč šel přes Bláhu, Beloviče a Prokopce k Doleželovi, který střelou z voleje rozvlnil síť v brance hostí - 1:0. Dvě obrovské šance pak spálili Koloc a Belovič . V 17. min. oplatil Dočekal přesnou přihrávku Prokopcovi a Hazlov vedl 2:0. Ve 25. min. zakončil taneček ve vápně hostí Prokopec a levačkou zvýšil na 3:0. Další tři góly padly v závěru poločasu, 39. min. Dočekal z dvaceti metrů 4:0, Prokopec ve 43. min. z voleje 5:0 a Sýkora ve 45. min. 5:1.

Střelecké manévry druhé půle zahájil ve 47. min. kuriózním gólem Šiman, daleko před brankou neměl komu přihrát, a tak napálil míč směrem na branku, hostující gólman lehkou střelu na mokré „trávě“ podcenil, proklouzla mu mezi prsty a domácí vedli 6:1. Hostující brankář Horvát v 63. min. svou chybu napravil a prudkou střelu Koloce vyrazil na roh. V 66. min. už ale jen sledoval, jak mu Dočekal vymetl levou šibenici a zvýšil vedení domácích na 7:1. V závěru zápasu hosté zcela odpadli. V 68. min. potvrdil pozici nejlepšího střelce přeboru Prokopec a zvýšil na 8:1. S chutí hrající hazlovský odchovanec Novotný našel volného Šimana, který zvýšil na 9:1. V 80. min. to byl znovu Šiman, který střelou k pravé tyči nadělil soupeři desátý gól.
Debakl hostí v podobě jedenácti gólů, završil po Šimanově přihrávce střelou do levé šibenice Dočekal. Hlavní rozhodčímu Šmatovi, kterému asistovali Kobielský a Vokoun, stačily na průběh celého zápasu dvě žluté karty, které rozdělil v poměru 1:1.

FC Jiskra Hazlov: Kindl, Bláha, Tuček (46. Repčík), Koloc, Prekop, Dočekal, Belovič, Šlesingr, Prokopec, Šiman, Beneš (8. Novotný).