V sobotním utkání krajského přeboru, které se hrálo na perfektně připraveném trávníku Lokomotivy, oběma soupeřům už vzhledem k postavení v tabulce šlo jenom o fotbal.

TJ Lokomotiva K. Vary 1
FC Jiskra Hazlov 7
po poločase 0:5

To, co pak hrstce diváků předvedl tým hostí, bylo o poznání fotbalovější než to co v průběhu zápasu předváděli domácí.

Gólovou hitparádu prvního poločasu zahájil v 7. min. Špiřík, jeho perfektně zahraný rohový kop, si domácí obránce srazil do vlastní branky a tým hostí vedl 0:1. V 17. min. našla Špiříkova přihrávka volného Šimana, který ostrou levačkou zvýšil hazlovské vedení na 0:2. O tři minuty později zpackal tutovou šanci domácí Jílek, když kličkou obešel i gólmana hostí Kindla a nastřelil jen pravou tyč prázdné branky. Názornou ukázku zakončení rychlého protiútoku předvedl ve 24. min. Dočekal, který Špiříkovu přihrávku poslal bombou do sítě domácí branky a zvýšil na 0:3. O několik minut později předvedl s velkou chutí hrající „Bob“ parádní sólo a zvýšil vedení hostí na 0:4. Smůlu pak měl domácí Bejbl, když ve 30. min. nastřelil tyč Kindlovy branky. Poločasový debakl Lokomotivy završil ve 38. min Prokopec, který ve skrumáži před brankou protlačil Špiříkovu přihrávku za záda domácího brankáře Cyprise.

Sympatický domácí trenér Antonín Sedlák během přestávky pod kotlem Lokomotivy pořádně zatopil, nažhavený tým domácích vlétl do druhého poločasu jako uragán a ve 46. min. snížil střelou Bejbla na 1:5. Radost domácích zmrazil po dvou minutách hry gólman Cypris, který ve vápně srazil pronikajícího Prokopce. Z nařízené penalty zvýšil s naprostou jistotou hazlovské vedení na 1:6 Bohumil Špiřík.

Hra pak upadla do průměru, a tak za zmínku stojí jen zákrok hostujícího brankáře Kindla, který v 58. min. bravurně vytáhl střelu Jílka. Hosté pak předvedli tréninkové bago před domácí brankou, po kterém zpečetila porážku Lokomotivy 1:7 svým hattrickem výrazná postava zápasu Bohouš Špiřík.
Hlavní rozhodčí Novotný s asistenty Melničukem a Hrabovským neměl s řízením slušně hraného zápasu sebemenší problém.

FC Jiskra Hazlov: Kindl, Prekop, Špiřík, Koloc (53. Fanta), Šturm (65. Strnad), Dočekal, Belovič, Beneš P. a Prokopec, Šiman, Beneš J.
Na hazlovské lavičce seděl po přestávce zaviněné nemocí více než spokojený trenér Míra Švarc.

„Po infarktu, který mě nedávno skolil, byl dnešní zápas tou nejlepší terapií. Za předvedený výkon klukům moc děkuju.“

(Jaroslav Gregor)