Hazlov deklasoval Kohouty, když jim nadělil sedm gólů

Františkovy Lázně - Od 70. minuty se už hrálo jen na jednu branku

23.6.2009

Uvolněnou atmosféru před utkáním, ve kterém už šlo jen o fotbal, umocnilo rozloučení s Jaroslavem Gregorem, dlouholetým „bafuňářem“ hazlovského týmu, který odchází do fotbalového důchodu. K slavnostnímu předání upomínkových darů, pak hráči přidali dáreček, kterým potěšili všechny své příznivce. Po jednom z nejlepších výkonů sezóny vyprášili domácí „kohouty“ tak, že po zápase připomínali zmoklé slepice.

FC Fr. Lázně 1
FC Jiskra Hazlov 7
po poločase 0:2

Skóre zápasu otevřel v 15. min. Dočekal, který Benešovu přihrávku poslal prudkou střelou z voleje za záda bezmocného Duc The Nguena. Unikátní kousek se pak povedl Šimanovi, který své sólo zakončil střelou do prázdné branky, míč šel po brankové čáře od levé do pravé tyče a odrazil se zpátky do hřiště. O další gól se ve 39. min. postaral král střelců krajského přeboru Radim Prokopec, který po profesorské přihrávce Šimana zvýšil vedení Hazlova na 0:2.

Snaživý tým domácích si v průběhu prvního poločasu vypracoval několik šancí, které pak trestuhodně zahodil. Eisenreich poslal míč z malého vápna vedle levé tyče do autu, Iterský a v zápětí po něm i Bastl, poslali míč vysoko nad břevno hazlovské branky.

V úvodu druhé půle šel sám na domácí branku Belovič, jeho pokus o dloubák vyrazil gólman na roh. V 53. min. přišla velká chvíle Pepy Prekopa, po závaru před brankou, zvýšil střelou z hranice šestnáctky vedení svého týmu na 0:3.

Domácí měli v 55. min. svou největší gólovou šanci, radost jim překazil gólman Kindl, který Bastlovu střelu bravurně kryl. Střeleckou smůlu pak o několik minut později znovu potvrdil Bastl, který obešel i Kindla a z malého vápna branku netrefil . V 65. min. poslal Iterský svou střelu vysoko nad Kindlovu branku, v zápětí jej napodobil neúnavný Bastl, který vystřelil ještě výš.

Od 70. min., ve které se do míče opřel Dočekal a nechytatelnou bombou zvýšil na 0:4, se už hrálo jen na jednu branku. Trenér Švarc poslal na hřiště hazlovské naděje Tučka a Suka. Devatenáctiletý Lukáš Suk mu v zápětí poděkoval svým prvním gólem v krajském přeboru, po rohovém kopu vyskočil ze všech nejvýš a prudkou hlavičkou zvýšil vedení na 0:5. Hezké gesto ze strany hazlovských hráčů bylo k vidění v 86. min. Po faulu na Beloviče poslali na penaltu mladíčka Suka, který nekompromisně zvýšil na 0:6. Debakl domácích završil dvě minuty před koncem zápasu Belovič, který po sólovém úniku uzavřel sedmým gólem střeleckou hitparádu hazlovských borců. Čestného úspěchu se domácí tým dočkal až v nastaveném čase, Országh využil zmatku před brankou hostí a snížil na konečných 1:7.

Hlavní rozhodčí Rousek s asistenty Chrásteckým a Kobielským neměl s řízením slušně hraného zápasu sebemenší problém, spokojen byl i delegát svazu Josef Zdvihal.

FC Františkovy Lázně: Duc The Nguen, Hibler Jan, Karafiát, Král (69. Glázer), Větrovec, Hibaler Lukáš, Országh, Kolouch, Eisenreich, Iterský. Trenér Milan Kolouch.

FC Jiskra Hazlov: Kindl, Šlesingr, Šturm, Bláha, Prekop (65. Tuček), Beneš Petr, Dočekal, Belovič, Beneš Jan, Prokopec, Šiman (65. Suk) - Trenér Miroslav Švac.