Je dobojováno. Alespoň pro tentokrát. O víkendu totiž měl krajský fotbalový přebor na programu své třicáté, závěrečné kolo. Kdo čekal nudu, tak se mýlil. Velmi žhavo bylo hlavně v tabulkovém podpalubí. Sestupující Trstěnice, které během soutěže odstoupily, doprovodí do krajské I. A třídy Dolní Rychnov. To bylo již dávno rozhodnuto. Ale zůstala jedna otázka. Kdo že si pak vytáhne fotbalového černého Petra? A aby ne. Na ošidnou baráž byli totiž hned dva adepti, a to Jáchymov a Nové Sedlo. Lepší výchozí pozici měli hráči Nového Sedla, kteří zamířili na půdu trápícího se Královského Poříčí, zatímco Jáchymov na domácí půdě hostil druhý nejlepší tým přeboru Mariánské Lázně. Prognózy se naplnily. Nové Sedlo porazilo tým Poříčí, a za minutu dvanáct tak opustilo barážové místo. Na to pak usedli po porážce s Mariánskými Lázněmi fotbalisté Jáchymova.

S chutí si na závěr zastříleli i hráči Hazlova, kteří v rámci chebského derby naložili františkolázeňským kohoutům sedm branek. Závěrečné kolo vyšlo všem chebským týmům. Důvod? Union Cheb totiž kraloval na půdě Ostrova, kde místní jedenáctce nasypal šest branek. Tři body brala na domácí půdě Aš, která udolala pro změnu karlovarskou Lokomotivu. Výhru si na závěr přeboru připsala na své konto také Chyše, která na rozloučenou s přeborem přidala Dolnímu Rychnovu na cestu do krajských tříd do fotbalového rance pět branek.

Výsledkový servis

Kr. Poříčí – N. Sedlo 1:2
Do vedení šli hosté ve 38. minutě, když se střelecky prosadil Burda, do konce první půle však srovnal ukazatel přesnou ranou ve 43. minutě poříčský Daniel Dufek. Po změně stran však zajistil tři důležité body Novému Sedlu v 53. minutě Karásek.
Branky: 43. D. Dufek – 38. Burda, 53. Karásek. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Šmat - Svatík, Hrabovský, DS Černý. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (48. D. Dufek 2 ŽK). Diváci: 150.
Kr. Poříčí: Dvořák – Dubaj, Hung, Reitmeier (61. Harčár), J. Jelínek – R. Jelínek (74. Horner), M. Dufek, D. Dufek, Rajchrt – Hanzlíček, Vévoda (53. Šimek). Trenér: Miroslav Buják.
N. Sedlo: Kiss – Binias, Kubelka, Gvizd, Štěpán – Suchý, Kopřiva, Ševc (51. Machulka), Karásek – Burda (83. Kovařík), Nerad. Trenér: Stanislav Suchý.

Jáchymov – M. Lázně 1:6
Hosté si vybrali na Panorámě excelentní dvouminutovku. V 18. minutě otevřel skóre hostující Chval a v 19. minutě upravil na dvoubrankový rozdíl mariánskolázeňský Ščasnár. Kapku naděje pak vlil fotbalistům Jáchymova do žil kontaktní brankou Hellmich, ale to bylo vše, co Jáchymov v utkání předvedl. Na scénu totiž přišlo galapředstavení Mariánských Lázní, které nováčkovi soutěže nastřílely ještě další čtyři branky.
Branky: 24. Hellmich – 18. a 86. Chval, 19. Ščasnár, 32. a 83. Zeman, 35. Semančík. Poločas: 1:4. Rozhodčí: Šifalda – Janoušek, Krejčí, DS Chára. ŽK: 1:1. Diváci: 90.
Jáchymov: Sütto – Holubička, Kunst, Kostka, Kolárik – Šimek, Baláž, Sýkora, Hellmich – Kasparides, Jonák (60. Kubata). Trenéři: Petr Šikýř, Luboš Melichar.
Mariánské Lázně: Šmejkal – Hadač Škrabal, Radil, Zeman – Ščasnár, Semančík, Fára, Chval – Švejda, Jakubík. Trenér: Miroslav Zeman.

Fr. Lázně – Hazlov 1:7
Zaslouženou výhru hostujícího týmu zařídili dvěma góly kanonýři Miroslav Dočekal a Lukáš Suk. Další branky vítěze postupně nastříleli Josef Prekop, Radim Prokopec a Roman Belovič. O čestný úspěch domácího týmu se pak postaral Martin Országh.
Branky: Országh – Dočekal 2, Suk 2, Prekop, Prokopec, Belovič. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Rousek – Chrástecký, Kobielský, DS Zdvihal.

Ostrov – Union Cheb 1:6
Hosté se rozloučili se sezonou nejlépe, jak mohli. Na hřišti v Ostrově dominovali a zaslouženě si na své konto připsali vysokou výhru.
Branky: 87. Tomáň – 7. Hudeček, 20. Dobeš, 27. a 57. Šebesta, 53. Těšínský, 85. Řezáč. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Tichota – Nehasil, M. Štěrba, DS Sedláček. ŽK: 2:0. Diváci: 170.
Ostrov: Sütto – Piskáček, Hladík, Přibyl, Tomáň – Koročinský, Semivan, Šrámek, Mahr – Dušek, Koudelka (stř. Provazník, Zrubek, Hlůšek, Brůha). Trenér: Tomáš Štěpánek.
Union Cheb: Buřič – Klepáček, Aleksič, A. Rolník, Pilař – P. Hudeček, Šebesta, Řezáč, Dobeš – Těšínský, Hudeček (stř. Janota, Žahourek, Černý). Trenéři: Miroslav Šebesta, Petar Aleksič.

Další výsledky: Aš – Loko KV 2:1 (1:0), D. Rychnov – Chyše 2:5 (1:3).