Před slušnou diváckou kulisou necelé stovky diváků nastoupila Juvena k dalšímu zápasu okresního přeboru v kopané na domácím hřišti proti rezervě Skalné bez brankáře Zimmela, a tak v brance improvizoval prezident oddílu Křižovatky Zuber.

SK ZD Křižovatka 1
FK KEMA Skalná B 3
po poločase 0:2

Skalná, která přijela s výrazně mladším kádrem doplněným o zkušené švagry Mariánuse P. a Makovce J. a brankáře Staníka P., byla v prvním poločase lepším mužstvem. Lépe pracovala s míčem a do útoku zapojovala i obranné hráče, čímž několikrát přečíslila obranu domácích. Z jednoho takového útoku se ujala v 16. min. vedení, když Makovec dorazil míč do brány po výborné nahrávce svého mladšího kolegy.

Domácí se sice snažili, ale nakopávané míče obrana hostů dirigovaná Mariánusem bez problémů odvracela a zakládala nebezpečné protiútoky.
V 35. min. se za obranu domácích dostal Růžička a míč se po souboji s domácím gólmanem doklouzal do opuštěné branky – 0:2. Domácí sice reklamovali ofsajd, ale protože praporek pomezního sudího zůstal dole, píšťalka hlavního rozhodčího Strmisky odpískala pouze gól.
Do kabin mohli domácí odejít i s výraznějším rozdílem, ale dobře postavené tyče a náruč domácího brankáře tomu tak nedovolila.

Do druhého poločasu nastoupil do zálohy Juveny zkušený matador František Novák a na hře domácích to bylo znát. Přihrávky domácích se zpřesnily a Křižovatští si začali vytvářet brankové příležitosti. Šance domácích však mařil gólman hostů Staník a střelecká muška, a tak v 65. min. znovu udeřili hosté, když obraně domácích utekl čerstvě vystřídaný Rimanovský a zvýšil už na hrozivých 3:0.

Teprve pak (75. min.) se také domácím podařilo vstřelit gól na 3:1, když hezkou kombinační akci zakončil Grospič.
Červenou kartu z rukou pana Strmisky si pak vysloužil domácí Vaněk, který neunesl herecké etudy stále se válejícího, ale jinak velice dobře chytajícího Staníka a zbytečně vulgárně kritizoval výkon rozhodčího, který toto pojal jako svou urážku.

Na celkovém skóre zápasu se pak už nic nezměnilo a Skalenským se tak povedlo vrátit Křižovatce podzimní porážku z vlastního hřiště.
SK ZD Křižovatka: Zuber J., Ščasný M., Štrér J., Váňa P., Fiala F., Srp D. (46. Novák F.), Vaněk R. (čk), Mariánus K., Rada J. (58. Svárovský), Melničuk J., Grospič. Trenér J. Hůlka.

(jzu)